REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 3.12. a svátek má Svatoslav

Pátrejte po evropských pokladech

Pátrej a vyhraj...
Pátrej a vyhraj

„Pátrej a vyhraj“, tak se jmenuje veřejná geocachingová soutěž Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Úkolem je navštívit alespoň pět míst v České republice, která byla podpořena z Integrovaného operačního programu, najít ukrytou schránku a správně odpovědět na pět soutěžních otázek. Soutěž začíná 3. června a končí 31. října 2013.
„Soutěž má za úkol přiblížit veřejnosti místa ČR, kde pomáhají peníze ze strukturálních fondů zlepšit kvalitu života. Proto jsme do soutěžních míst zařadili i projekty zaměřené na zaměstnání hendikepovaných lidí nebo obnovu městských parků,“ říká Lumíra Kafková, ředitelka Odboru řízení operačních programů MMR ČR. „Všechna soutěžní místa jsou vybrána tak, aby lidé mohli strávit i příjemný čas v jejich okolí. Na webových stránkách je možné nalézt různé cestovatelské tipy, a především nápovědu ke všem soutěžním otázkám. V průběhu soutěže navíc budou účastníkům dávány různé úkoly prostřednictvím webových stránek a facebooku a po jejich splnění mohou získat další drobné ceny.“
Pravidla soutěže „Pátrej a vyhraj“
V deseti různých městech v Čechách a na Moravě je schováno deset schránek. V každé z nich se skrývá jedna soutěžní otázka. Soutěžícím stačí správně odpovědět alespoň na pět otázek, není tedy nutné navštívit všech deset soutěžních míst. Kdo správně odpoví na pět soutěžních otázek a zašle odpovědi na email: [email protected], postoupí do slosování, které proběhne na konci listopadu 2013. Na výherce čeká víkendový wellness pobyt v Jizerských horách, luxusní večeře v pražské restauraci, poukázky do outdoorového obchodu, solární nabíječky a další ceny.
Umístění geocachingových schránek
V Čechách je možné schránky nalézt u kláštera Plasy, Národního centra fotografie v Jindřichově Hradci, u kavárny Pontes v Písku, Rehabilitačního ústavu Kladruby a u Muzea požární ochrany Zbiroh. Na Moravě si pak soutěžící mohou vybrat návštěvu vily Tugendhat, zámku v Kroměříži, Vítkovických železáren, Velehradu a Uherského Hradiště. Všechna tato místa mají společné to, že na jejich rozvoj přispěla v minulých letech Evropská unie prostřednictvím Integrovaného operačního programu.
Co je Geocaching?
Geocaching je hra, při které se pomocí GPS souřadnic nebo nápovědy na webových stránkách hledají tajné schránky – tzv. kešky. Někdy se také o geocachingu mluví jako o hledání pokladu a každým rokem se mu v Česku věnuje více lidí, spojuje totiž oblíbené cestování s ještě oblíbenějším luštěním záhad. Vítají ji tak třeba rodiče, kteří mají při dlouhých výletech čím zabavit své děti, nebo lidé, co nechtějí jen tak bezcílně bloumat po památkách. V geocachingové soutěži „Pátrej a vyhraj“ jsou kešky se soutěžními otázkami ukryté na různých známých i méně známých místech v ČR a zúčastnit se jí může skutečně každý – od vášnivých milovníků geocachingu, po úplné začátečníky.
Více informací na www.kvalitazivota.eu  a www.strukturalni-fondy.cz/iop .
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA