Pat a Mat… a je to!

V Zámeckém areálu Ctěnice je 1. července 2021 otevřená nová interaktivní výstava Pata Mat…a je to!, která bude veřejnosti přístupná do 3. ledna 2022.

Český loutkový animovaný seriál o dvou nezničitelných kutilech byl vytvořený režisérem Lubomírem Benešem a karikaturistou Vladimírem Jiránkem v roce 1976. Každá epizoda se točí kolem dvou hlavních postaviček, Pata a Mata, dvou sousedů, kteří se dostávají do všemožných zapeklitých situací, které vzejdou z jejich vlastních chyb. Pokaždé se problémy snaží vyřešit po svém, nějakým neobvyklým způsobem, případně nevhodnými a naprosto nepoužitelnými nástroji, a tak si svou situaci ještě víc zkomplikují. Optimistická nálada je ale nikdy neopouští, nad maléry druhého jen zakroutí hlavou, a nakonec své potíže vyřeší, i když tím nejméně efektivním způsobem. 

Výstava instalovaná ve výstavních sálech v přízemí zámku Ctěnice představuje historii tohoto animovaného filmu, originální scény z natáčení, kino s projekcí filmu Pat a Mat ve filmu (2016, 80 minut). Výstava je interaktivní, nedílnou součástí výstavy je animační dílna a hry pro malé i velké návštěvníky. 

www.muzeumprahy.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama