REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Pardubicko za vysvědčení pro malé i velké

Odměnu si letos zasloužíme tak trochu všichni. Vysvědčení si ale žádá něco speciálního – co takhle vyrazit na pohodový výlet po Pardubicku?

Nejlépe svůj speciální výlet zahájíte přímo v Pardubicích – krásné historické centrum města vás mile překvapí. Za návštěvu tu stojí Zelená brána, ze které jsou ty nejkrásnější výhledy na celé město. Cestou na vrchol se dozvíte i zajímavosti z historie Pardubic. Odtud je to jen kousek na pardubický zámek – tady prozkoumejte zámecké valy plné zvířátek nebo vyhlášené výstavy. V centru města také najdete celou řadu vynikajících kaváren, bister či cukráren, kde se posilníte na další cestu.

Fun Water Park, foto: Pardubice
Fun Water Park, foto: Pardubice

U parku Na Špici vám nesmí uniknout Fun Water Park – na zdejších nafukovacích atrakcích přímo na vodní hladině se děti opravdu vyřádí. Starší osazenstvo si na stejném místě může půjčit paddleboard či šlapadlo a užít si Pardubice pohledem z hladiny Chrudimky či Labe. K vypůjčení tu mají i koloběžky, na kterých se vydejte k hradu Kunětická hora – po Labské cyklostezce je to pohodová vyjížďka. Kuňka – jak se hradu Kunětická hora lidově říká – od letoška nabízí nový prohlídkový okruh, který nesmíte opomenout. Z hradu se pak odeberte do podhradí, kde stojí Perníková chaloupka, restaurace a ranč plný koní i nečekaných zvířátek. Cestou zpátky do Pardubic nezapomeňte ochutnat vyhlášenou Kunětickou zmrzku, která se vyrábí z místních surovin a pyšní se certifikátem Kraj Pernštejnů – regionální produkt®. Výlet můžete zakončit dalším osvěžením – v Pardubicích přímo u cyklostezky natrefíte na koupaliště Cihelna, které je na pravé letní radovánky perfektně připraveno: dva tobogány, dvě skluzavky, divoký kanál, skokanský bazén, stěnový vodopád a samozřejmě plavecký bazén i dětské brouzdaliště. Pardubicko je zkrátka odměnou za vysvědčení pro malé i velké!

REKLAMA

Sportování v Pardubicích, foto: Pardubice
Sportování v Pardubicích, foto: Pardubice
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA