REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Oživení hradu Landštejn

[inspic=45,right,fullscreen,thumb]11.08. – 17.08. 2008 hrad Landštejn
Přijďte se podívat, jak se žilo za dob dávno minulých. Jedině u nás uvidíte:
Rytířský turnaj
Pravý rytířský turnaj v němž se pěšmo utkají chrabří rytíři bez bázně a hany ku poctě líbezných dam. Budete moci okusit atmosféru středověkého rytířského klání jenž bylo drsným a nebezpečným sportem tehdejších mužů.
Středověká zbrojnice
Jaké byly zbraně rytířů rané gotiky? S čím bojovali vikingové? Toto Vám osvětlí poutavá a názorná přednáška o středověké bojové výstroji a výzbroji. Samozřejmě i s názornými ukázkami bojů jednotlivců i celých bojových houfů.
Podvod
Objeví-li se možnost příjít bez námahy k většímu obnosu, vždy se najdou tací, co by si ho rádi přivlastnili – a třeba i podvodem. Jak to mohlo vypadat za středověku? To vám ukáže právě náš „Podvod“.
Vikingové
Divocí, krutí a zběsilí barbaři pustošící nemilosrdně značnou část Evropy. Zároveň společnost, které se teprve formovala do „civilizovanější“ podoby království. Ve vystoupení věnovaném vikingům se dozvíte, jak se „demokraticky“ mohl zvolit jarl – válečný náčelník, kam se vikingové rádi plavili, jak si na svých výpravách počínali a jak to všechno dopadlo.
Gotický (a vikingský) tábor
Součástí historického tábora jsou ukázky zacházení se zbraněmi rozličnými a možnost vyzkoušet si zbroje a zbraně na vlastní kůži.
Taneční vystoupení
Lidi vždy rádi tančili – avšak teprve v gotice se začaly objevovat řadové i kolové tanec. Tančili jak chudí, tak bohatí. V našich tanečních vystoupeních můžete zhlédnout jak rozpustilé tance vesničanů, tak ladné tance šlechty.
www.shsfortis.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA