REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Otevření Památníku krále Jiřího na nádvoří poděbradského zámku

Kam s dětmi
Poděbrady

Otevření památníku bude předcházet slavnostní ceremoniál, v kterém se představí zástupci z více než padesáti pozvaných měst, která jsou historicky spjata s českým husitským králem a jeho rodinou.
Každé město bude prezentovat nejen čelní představitel jeho vedení, ale i městská vlajka, kterou na koni přiveze středověký posel. Po defilé městských vlajek proběhne rytířský turnaj, který obstará Středověké divadlo Traken. Doprovodný program završí vystoupení historické skupiny trubačů a bubeníků Wildstick a praporová show skupiny Monadria Polygamica.
Po samotném otevření nově zrekonstruované expozice Památníku krále Jiřího, kterého se krom starostů spřátelených měst zúčastní také hejtman Středočeského kraje, vrcholní představitelé některých ministerstev a ústavních institucí, je připravené divadelní představení. To pro všechny příchozí zdarma sehraje poděbradský Divadelní spolek Jiří. Bude to historická hra Ladislava Langra Králobraní, která se odehrává bezprostředně po smrti krále Jiřího a popisuje osudy jeho rodiny a zákulisní vyjednávání o uchvácení moci. Režie se ujal herec a režisér Lumír Olšovský.
Po celý den bude poděbradský zámek, zdobený vlajkoslávou, obývat král Jiří a jeho družina rytířů a dvorních dam.
23. 4. 2014, 15:00 / 2. nádvoří poděbradského zámku, Poděbrady
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA