REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Ostrov lásky – Kypr

Ostrov lásky – Kypr

Pokud jste ještě nenavštívili tento krásný ostrov, určitě tak učiňte.
Mnohé cestovní kanceláře ho mají v nabídce, vyplatí se navštívit jejich a informovat se o tomto krásném ostrově. Kypr je také nazýván jako ostrov lásky.
Jakmile sem docestuje, určitě pochopíte, že jste se objevili na velmi zvláštním místě. Něco neobyčejného vyzařuje zlatavé světlo, vyzývavá vůně divokých květin, trvale milý přívětivý úsměv lidí. To je stručná charakteristika tohoto krásného ostrova, proto se připravte na jeho zajetí. Legenda praví, že když bohyně krásy a lásky Afrodita vstala, povstala z mořské pěny na místě zvaném Petra tou Romi, které se nachází na západním pobřeží, a tehdy se tento tichý a ospalý ostrov změnil. Místní lidé ji přijali s otevřenou náručí a sypali jí pod nohy lupeny růží, když kráčela do svého chrámu. Pokud se sem dostanete, určitě si pořiďte nějakou knihu o tomto ostrově, pokud nebude v angličtině, nebude problém dát si udělat její překlad.
Kypr je odedávna místem obchodu. Je také ostrovem, který je rájem pro objevitelů. Všude, kde budete kráčet si buďte jisti, že kráčíte po kousku historie. Nacházejí se zde zbytky ohromných starobylých městských států, římské vily a byzantské chrámy, křižácké hrady i velkolepé benátské pevnosti. Ostrov je neuvěřitelně různorodý, od dramaticky vypadajících hor zarostlých borovicemi, bohatých údolí, vinnou révou obrostlý úpatí až po úrodné roviny. Při procházkách po tomto ostrově se tedy určitě zastavte v některé z místních restaurací na pohár červeného vína, které bude z této oblasti jistě znamenité. Je zde několik nejlepších hotelových letovisek a míst pro prázdninové ubytování na světě, které se po celý rok koupi v teplém slunci. Je zde možné najít vše, co náročný návštěvník požaduje: skvělé restaurace, dokonalé služby, spoustu obchůdků, kde si můžete zakoupit například nové plavky, kluby, vodní sporty, aktivity pro cyklisty, golf, plachtění, organizované výlety. Pro ty, co si chtějí jen odpočinout je zde možnost strávení času na pláži, v bazénu nebo lázních od rána do večera. Pokud vás článek zaujal, zkuste si prohlédnout nabídku na letenky.sk, zda nenajdete výhodnou letenku na tento krásný ostrov.
 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA