REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Ostrava v Praze

Datum konání : 24.5. – 10.9.2010
Místo konání : Praha

Ostrava, kandidát na titul Evropské hlavní město kultury 2015, představí v Praze svá nejúspěšnější divadla a jejich divadelní inscenace, zpěváky a kapely, fotografy, výtvarné umělce minulé i současné, architekturu. Obyvatelé Prahy a její návštěvníci se tak mohou během dvou měsíců seznámit s tím nejlepším, co v ostravské kultuře za poslední roky vzniklo, a tak porovnat svoji představu Ostravy se skutečností.
Kino Světozor nabídne divákům filmy tematicky spojené s Ostravou (Kouř režiséra Tomáše Vorla či Sluneční stát Martina Šulíka) nebo snímky, na nichž se podílel významný ostravský rodák Karel Reisz.
V Divadle Bez zábradlí vystoupí například Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče nebo Divadlo loutek Ostrava, na piazzetě Národního divadla pak známé Bílé divadlo nebo naopak Praze neznámé mažoretky z Horní Lhoty. V Divadle Kalich vystoupí například písničkář Jarek Nohavica, v Roxy zase skupina Buty, v Paláci Akropolis jedna z nejmladších kapel – Charlie Straight.
Ostrava v Praze v dosud své největší přehlídce předvede najednou svůj kulturní potenciál, svoji samozřejmou i nesamozřejmou kulturu.
Zároveň Ostrava představí svůj projekt, kterým vstoupila do soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Ve spojení města Ostravy, Moravskoslezského kraje a Vítkovice a.s. připravila zásadní projekt obnovy kulturní infrastruktury v Ostravě. Vznikne nová kulturní čtvrť – Klastr Černá louka, kde vyroste nová moderní koncertní síň, nová městská galerie, kreativní inkubátor, nové školy. Vše v zeleném území vedle řeky. Ve Vítkovicích vedle chráněných industriálních památek bude vybudováno velké kongresové centrum a mnoho dalších objektů.

REKLAMA

Program
Přehlídka je součástí přípravy Ostravy jako uchazeče o titul Evropské hlavní město kultury 2015.
www.ostravavpraze.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA