Osecké slavnosti i Osecká pouť – kde jinde než v Oseku

Osecké slavnosti


Město Osek a Cisterciácké opatství Osek pořádají Osecké slavnosti v jejichž rámci se koná i tradiční Osecká pouť.
Slavnosti se konají 18. a 19. srpna 2012 v Oseku.

 
Slavnostní průvod
Vyjde v 9.30 hodin od budovy Základní školy v Hrdlovské ulici. Hudebníci ZUŠ Litvínov doprovodí Mažoretky DDM Osek a Duchcov.
Historický řemeslný trh
se otevírá na nádvoří cisterciáckého kláštera v sobotu od 10.00 hodin do 18.00 hodin a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Uvidíte představení pouličních a loutkových divadel, historické hudby, flašinetáře s opicí, medvědáře s medvědem a ocelotem, akrobacii na volném laně, kejklíře a další.
Účinkují: STOLART s.r.o., Divadlo na cestě, Divadelní společnost Koňmo, historická hudba GNOMUS, medvědář Kaňa, flašinetář Paroha s opicí Kiki, provazochodkyně Kristýna Vlčková. V prostorách Informačního turistického centra Osek je ke zhlédnutí stálá výstava historické kuchyně a v galerii výstava obrazů, soch a dřevořezby Skupiny výtvarníků TERČ.
Kulturní program na Klášterním náměstí. Po oba dva dny Vás bude bavit REGIUS BAND XXL JITKY DOLEJŠOVÉ a Klaunice AMINA. V sobotu ve 20.00 hodin zveme na koncert skupiny MEFISTO.
Okresní výstava chovatelů
Výstavu domácího zvířectva, bohatou tombolu a občerstvení najdete v zahradním areálu výstaviště Českého svazu chovatelů (naproti lunaparku).
Výstava železničních modelů
pořádaná Klubem železničních modelářů MOLDAVÁČEK se koná v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Dolnonádražní ulici v sobotu od 10.00 do 17.00 hodin a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Mše svatá v kostele Nanebevzetí
Panny Marie se koná po oba dny. Tichá adorace a svátostné požehnání pro všechny účastníky poutě proběhne v neděli. Zazní instrumentální hudba, sólový a sborový zpěv z děl hudebních skladatelů. V rámci Českého varhanního festivalu proběhne varhanní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama