REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Orlické hory a Podorlicko. Přírodní koupání po celé léto.

Kam na výlet
Pastvinká přehrada

Nejkrásnější podhorská přehrada Pastviny.
Pastvinská přehrada je sevřená v úzkém údolí Divoké Orlice na jejím horním toku hned pod horami. Dostaneme vás tmavou, avšak po celé léto čistou vodou z hor, která se při hladině příjemně zahřeje. Strmé skály s řadou přírodních „skokanských“ můstků se střídají s jemně kamínkovými plážemi a palouky, na kterých jsou tábořiště, campy a chatky. Zapůjčit si můžete loďky a šlapadla  nebo kola a koloběžky, na kterých můžete objet celou přehradu. Cestou je řada restaurací s terasami a bufety. Je to tu celé léto takové milé a nepřecpané, v členitém pobřeží vždy najdete kout, kam se zašít do úplného soukromí. Nebo si naopak užít legrace při tradiční Neckyádě nebo atraktivním Závodu dračích lodí.
Lanškrounské rybníky – koupání uprostřed ptačího zpěvu
Kousek dál od hor vás ohromí úplně jiná krajina se soustavou rybníků s možností relaxace při koncertu ptáků, žab a žbluňkání zvědavých ryb. Dlouhý rybník s čistou vodou slouží jako přírodní koupaliště s pláží a půjčovnou loděk a restaurací s ubytováním. Kolem rybníků, které jsou ideální pro windsurfing a jachting, vede řada vycházkových a běžeckých okruhů, třeba k Eduardovu prameni nebo na Kypuši. Raritou je dřevěná vyhlídková plošina u Dlouhého rybníka s pozorovatelnou vodního ptactva. Přístup do rákosin je navíc bezbariérový jako celá trasa naučné stezky, což ocení vozíčkáři i rodiny s kočárkem. Rybaření je ideální na klidném Krátkém nebo Slunečním rybníku. Na lanškrounsku má hlubokou tradici chov koní s řadou jízdáren a s možností projížděk na koni po třech vyznačených hipotrasách. V historické části města Lanškrouna možná potkáte i mediálně známého a přátelského lanškrounského děkana Zbygniewa Czendlika.
Areál Pod Černým lesem v Žamberku – rodinný ideál
SONY DSCHlavní charakteristikou areálu je přírodní styl, pestrost nabídky a domáckost s čistotou. Zdejší aquapark je hodnocen prostě jako nejhezčí. Nabízí atraktivně tvarované bazény se třemi tobogány, vyhřívaný bazének pro nejmenší a navíc přírodní koupání v čisté řece protékající parkem. Ubytovat se zde můžete v campu s apartmánovými či klasickými chatkami nebo v penzionu a zabavit se lze minigolfem, tenisem nebo si půjčit brusle a zkusit místní in-line stezku. Restaurace s teráskou a bufety uspokojí váš hlad a chutě. Na kole či ti zdatnější na bruslích se mohou vydat po cyklo&in-line stezce ze Žamberka do Letohradu (7 km) a dále údolím Tiché Orlice třeba až do Chocně (25 km). V Ústí nad Orlicí se můžete osvěžit v aquaparku nebo zastavit v tábořišti v Cakli s bufetem, kozičkami, prolézačkovým Tarzánkovým královstvím a horolezeckou stěnou.
Vodácká řeka Orlice
Vodacka_TichaOrlice_CAKLE_1Tichou Orlici však můžete jet i na lodi jeden až dva dny. V Cakli vám půjčí kánoe a dopraví dle přání. Tichá Orlice je svižná řeka uprostřed kvetoucích vysokých rostlin netýkavek a stromů s meandry a tůněmi s písčitými plážičkami, které se střídají s mělčinami. Na těch je většinou potřeba v létě přetáhnout lodě. Celoročně je sjízdná až podstatně klidnější spojená Orlice od Týniště do Hradce Králové po ústí do Labe.
www.mojeorlickehory.cz
www.koupak.net
www.autocamping.cz
orlicko_eu
Kam na výlet s dětmi
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA