REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Open air festival 11LET.EU připomene Den Evropy a vstup Česka do EU

Nebude chybět ani program pro děti
Nebude chybět ani program pro děti

Ve čtvrtek 7. května 2015 se na Střeleckém ostrově v Praze u příležitosti Dne Evropy a jedenáctého výročí vstupu České republiky do Evropské unie uskuteční festival. Open air akce s oficiálním názvem 11LET.EU začne ve 13:00 a návštěvníkům nabídne dvě podia se zajímavým programem. Hudební fanoušci se mohou těšit na koncert skupin J.A.R., Kieslowski a Carnival Youth. Nebude chybět program pro děti ani diskuze o evropských hodnotách a rozvojové spolupráci.
Oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie a Dne Evropy (který připadá na 9. května) se ponesou v duchu multižánrového festivalu pod širým nebem. Prostor Střeleckého ostrova se promění ve festivalový areál plný zajímavého programu pro širokou veřejnost. Na své si přijdou fanoušci hudby, dobrého jídla a při divadelním představení i děti.
sgrwAsi nejvýraznějším jménem v hudebním programu je česká funková formace J.A.R. Legendární skupina, která na hudební scéně působí již 26 let, si za dobu svého působení získala srdce mnoha fanoušků a právem patří mezi tuzemskou hudební špičku. Dalším vystupujícím bude duo Kieslowski – hudební projekt, který příjemnou formou zpestřuje a občerstvuje stojaté vody české populární hudby. Třetím hostem budou lotyšští indie rockeři Carnival Youth.
Dobrou zprávou pro sportovní fanoušky je skutečnost, že ani na festivalu nepřijdou o možnost sledovat Mistrovství světa v ledním hokeji. Před zahájením hudebního programu budou totiž moci na hlavním podiu sledovat zápas českého týmu s národním mužstvem Francie.
U informačních stánků můžou návštěvníci festivalu nejenom získat informace o členství České republiky v Evropské unii, ale mohou se také zúčastnit vědomostních soutěží a ověřit tak své znalosti, případně se mohou zapojit do diskusí o tom, které hodnoty sdílíme s ostatními členy Evropské unie. Velvyslanectví a kulturní instituty členských států EU ve stáncích představí život svých obyvatel, jejich kulturu a kulinářské speciality své země.
htrhJan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, k obsahu festivalu dodal: „Festival nenabízí jen způsob, jak příjemně strávit jarní odpoledne na krásném místě ve středu Prahy, ale nabízí i jedinečnou příležitost ochutnat Evropu. Festival je určen pro všechny, malé i velké, kteří mají zájem o zábavu nebo o informace k Evropské unii a jejich členských státech. Festival můžete jen projít, ale klidně se můžete zdržet a zaposlouchat se do muziky, nebo diskutovat o tom, co nás v Evropě již jedenáct let spojuje.“
Oslava vstupu České republiky do EU bude patřit také dětem. Pro ně a jejich rodiče bude na druhém podiu připraven zajímavý program v podobě divadelních představení. Půjde o loutkové divadlo v podání Anny Novákové Kopecké a Rostislava Nováka staršího. Ti, jakožto pokračovatelé tradice a odkazu legendárního loutkáře Matěje Kopeckého, představí pohádkové inscenace O kohoutovi a slepičce a Krabičková.
trhzrtKompletní informace o festivalové oslavě výročí vstupu České republiky do Evropské unie naleznete na www.11let.eu
Program začíná ve 13:00 a končí ve 22:00. Vstup na ostrov je zdarma.
Festival 11LET.EU pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR, Evropský parlament – Informační kancelář v ČR a Úřad vlády ČR.
gbggf
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA