Olomouc je nejen letošní sezonu přátelská rodině

Město Olomouc


Letos zve návštěvníky pod heslem Family Friendly, slibuje spoustu zajímavostí nejen v tradiční a vyhledávané ZOO na Svatém Kopečku, ale i přímo v historickém centru města.
Připravila pro vás také soutěž a hlavní výhrou je víkend pro dva.
Aktivní prohlídka města – z raftu, kola nebo čtyřkola
Návštěvníkům města  budou k dispozici kromě tradičních půjčoven kol také rafty a letos poprvé i originální a pohodlný dopravní prostředek pro rodinu – čtyřkola. V létě by  se centrem Olomouce mohla  projíždět tato nezvyklá vozítka,  která nabídnou rodinám s dětmi  i seniorům novou formu poznávání středu města, obklopeného prstencem městských parků.
Klasickou půjčovnu kol bude opět  provozovat Informační centrum Olomouc ve spolupráci  s Centrem Semafor. Zájemci si mohou objednat nejen  kolo, ale také průvodce, který  je bude na kolech doprovázet  a komentovat prohlídku. Některá kola jsou vybavena dětskými sedačkami. Tipy na různé cyklistické výlety ve městě a okolí získají zájemci v informačním centru v nově vydané cyklomapě. Stejně jako v minulých letech  i letos si mohou turisté prohlédnout centrum města netradičně z raftu, který i s průvodcem  zajišťuje CK Peřejtours. Lodě  proplouvají po Mlýnském  potoce, což je jedno z ramen řeky Moravy, kolem areálu  olomouckého přemyslovského hradu, a projíždějí Bezručovými sady s nejkrásnějšími úseky městských hradeb. Pohled na historické jádro Olomouce z paluby raftu je jedním z nejkrásnějších zážitků.
Noční prohlídky na radnici
Netradičním lákadlem letošní sezony jsou také připravované noční prohlídky radnice. V romantické atmosféře se zájemci projdou gotickými chodbami a sály v rámci několika kulturních akcí, jako jsou Svátky města, Noc kostelů či předvečer Dnů evropského dědictví. Pro účast na těchto ojedinělých prohlídkách je ale nutné předem se objednat na informačním centru.
Soutěž o víkend i s průvodcem
Ještě dvakrát do konce roku máte možnost vyhrát exkluzivně víkend pro dva v jednom z vybraných luxusních hotelů v Olomouci. Zodpovězte jednoduchou soutěžní otázku na www.stayovernight.eu a cena může být vaše!
Možná se Vám dostanou do ruky speciální Turistické noviny a u kávy si přečtete o spoustě dalších zajímavostí z města. Více na tourism.olomouc.eu

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama