Obušku, z pytle ven

Datum konání: 12.11.2010, 13.11.2010, 13.11.2010
Místo konání: Divadlo Lampion-Náměstí starosty Pavla 4, Kladno, 27201


Ubrousku, prostři se! Oslíčku, otřes se! Obušku, z pytle ven! – Tři známá kouzla posloužila autorce Mirce Nohelové jako základ poetické pohádky o cestě za láskou. Ovčák Kuba má sice dobré srdce, chytrou hlavu, pracovité ruce a modré oči, ale nemá peníze. Pantáta mu proto nechce dát za ženu svou dceru Madlenku. Když už to vypadá, že by všechno mohl vyřešit podivuhodný dědeček se svými kouzly, zamiluje se Kuba do princezny Klárky. Od dědečka si vezme zázračný ubrousek a oslíka a vydá se hledat štěstí na hrad. Jenže cestou se zastaví v hospodě, kde žije Matěj se svou vykutálenou mámou. A tak si Kuba v hradní síni nevyslouží princeznu, ale z ostudy kabát. Všechno, co zmotal, nakonec vyřeší nejen obušek, ale také trpělivost a láska hodné Madlenky.
Loutky – látkové manekýny – navrhla scénografka Petra Vykoukalová, která je také autorkou scény. V pohádce není nouze o překvapení a kouzla, ani o písničky, které zahraje pohádková kapela.
Úprava a režie: Zita Morávková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Scéna, loutky, kostýmy: Petra Vykoukalová j. h.
Hudba: Matěj Kroupa j. h.
Texty písní: Zita Morávková
Hrají: Magdaléna Lážnovská/Claudia Eftimiadisová, Waldtraut Ritterová, Hana Hubertová, Václav Rašilov, Jakub Hubert, Justin Svoboda, Drahomír Mráz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama