Nový zámek Kostelec nad Orlicí – Život jako v biedermeieru

Nový Kostelec

Nový zámek Kostelec nad Orlicí


Nenechte si ujít jedinečný empírový zámek ukrytý v 30 hektarovém anglickém parku.
Prohlídkový okruh Život v biedermeieru Vám přiblíží život v první polovině 19. století a seznámí s příběhy rodiny Kinských. V přízemí zámku, v muzejní expozici historie města, najdete model žárového hrobu i středověkého Kostelce nad Orlicí a v Galerii Kinský si prohlédnete výstavu výtvarného umění.
Ke každé vstupence na prohlídku do zámku či galerie náleží 10% sleva na konzumaci v Toniově zámecké kavárně.
Koncerty
Rockoví klasici česko-slovenské hudební scény se rozhodli spojit své síly a vyrazit společně na jedinečné turné po městech České a Slovenské republiky. Další zastávka…Nový zámek Kostelec nad Orlicí. V pátek 19. července 2013  od 21 hodin Vás zveme na společný open-air koncert Vladimíra Mišíka a Ivana Hlase. Vladimír Mišík je na koncertech doprovázen svojí domovskou kapelou ETC a představí kromě průřezu tvorbou a největšími hity i písně ze zatím posledního alba Ztracený podzim (2010). Ivan Hlas se vrátil ke svým rockovým kořenům – na koncertech jej kromě stabilních spoluhráčů ze sestavy Ivan Hlas Trio (kytaristy Norbiho Kovacse a violoncellisty Olina Nejezchleby) doprovodí i muzikanti kapely ETC. Ivan Hlas se tak po letech navrátí k bigbítu. Vstupenky lze zakoupit v předprodejích (RTIC, pokladna zámku, www.ticketportal.cz), případně přímo na místě. Cena 320 Kč v předprodeji/370 Kč na místě.
Vstup do areálu je možný od 19:30 hodin. O občerstvení se postará Hostinec U Hubálků a Toniova zámecká kavárna.
Další koncert se uskuteční 16. srpna 2013 v Zrcadlovém sále, kde od 20 hodin vystoupí mladí umělci – účastníci Mezinárodních houslových kurzů Litomyšl. V letošním roce přijíždí do Litomyšle 14 studentů z Dánska, Švédska, Norska, Islandu, Estonska, Hongkongu, Jižní Koreje a České republiky. Předprodej vstupenek v RTIC a v pokladně zámku.
Výstavy
Prázdninový program Nového zámku Vám nabídne dvě výstavy. Do konce července výstavu Úhel pohledu pražského výtvarníka Mirka Kaufmana a od 3. srpna vystaví v Galerii Kinský obrazy, plastiky, grafiky a fotografii přední čeští výtvarní umělci, členové proslulého společenství umělců, filmařů i sportovců Paleta vlasti. Za všechny jmenujme např. Theodora Pištěka,  Bedřicha Dlouhého, Vladimíra Suchánka, Petra  Kavana, Milana Ressela nebo Karla Nepraše.
Více info: www.zamekkostelecno.cz
kostelec_vystavasrovnane_linie_620

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama