REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Nový zámek Kostelec nad Orlicí, přátelský nejen k dětem

Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Prázdniny dětem utíkají většinou rychleji než by si přály, ale pro rodiče se často vlečou a brzy jim docházejí nápady, kam se ještě s ratolestmi vydat.
Máme pro Vás tip. Přijeďte do Kostelce nad Orlicí.
Na kraji města, ukrytý v anglickém parku na Vás čeká zámek. Vypadá tak trochu jako polárkový dort, ale nebojte se, nerozteče se. Počká na Vás a nabídne Vám prohlídku zámecké expozice Život v biedermeieru, ve které Vám ukáže,  jak se bydlelo a žilo před 180 lety. A jestli máte psa, vezměte ho s sebou. U nás mají pejskové vstup dovolen.
Pokud máte rádi výtvarné umění, vyběhněte do 2. patra, do Galerie Kinský. V ní najdete od 19. 7.  do  17. 8. retrospektivní výstavu českého akademického malíře Jiřího Kaloče. Vyčerpaní uměním i historií (tedy vyčerpaní rodiče) se mohou přesunout do Toniovy zámecké kavárny a v klidu si dát oběd nebo jen kávu s dortíkem. Ani pro děti občerstvení v kavárně nechybí – kuřízek, hranolky, zmrzlina, palačinky, poháry, domácí limonáda. Jsme připraveni i na malé strávníky, kterým ohřejeme přinesenou stravu, maminka je může v klidu přebalit apod.
dsdsdasNasycené a odpočinuté děti se poté mohou vydat za další zábavou a dalším setkání s uměním.  Naproti kavárně je zbrusu nové dětské hřiště a v něm stojí Strom příběhů. Na jaře letošního roku, když se hřiště budovalo, byl vyřezán a namalován na přání Františka Kinského, majitele Nového zámku.  Vznikl z fantazie výtvarnice a loutkářky Michaely Bartoňové. Některé postavy na kmeni stromu příběhů byly původně loutkami v jejích divadelních hrách, jako třeba Trumpetanda z anglické hry Fiddlestick. Některé prostě vznikly a vylouply se z kmene stromu. Strom příběhů je inspirace pro vyprávění Vašim dětem. A jaké postavy zde žijí? Shora shlíží dolů Zoborožec z Afriky a taky Tukan a ještě jiní ptáci, kteří se usadili poblíž Toniovy zámecké kavárny. Z knihovny se přestěhoval učitel Fenykl a na stromě vyučuje z moudrých knih dvě lištičky. Trumpetanda ladí buben na příští koncert v Zrcadlovém sále… a dvě sovy podřimují a sní o cestě lodí. Ryba vyšla z moře a začetla se do zámeckého menu. Nebo si čte detektivku?  Nebo pohádku? Nebo životopis hraběcí rodiny? Kolem dokola kmene probíhají beruščí závody a snaží se uniknout hladovým ptákům, což se jim daří asi tak, jako běžícím postavám na řeckých vázách. Sedmisviňka zmizela do dutiny stromu a hlídá tam zlatý klíček. Datel v puntíkatém kabátku právě odešel z návštěvy z domu, ve kterém bydlí Chlebánek a Drobenka. Nahoře nad tím vším sedí trochu tlustý andílek, shlíží dolů na vaše děti a má je rád.
Chcete Strom příběhů vidět na vlastní oči? Tak přijeďte do Kostelce nad Orlicí, můžete jet vlakem, autem i na kole. Všechny cesty vedou k nám. Těšíme se na Vás.
Nový zámek Kostelec nad Orlicí,  nositel Stříbrného certifikátu Baby friendly, zapojený do projektu Cyklisté vítáni
Více na www.zamekkostelecno.cz
Kresby autorky Michaely Bartoňové najdete na http://paper.michaelabartonova.cz/
sdfsdf
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA