REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Nový fotografický kurz s Davidem Brunerem v Galerii umění pro děti

GUD
GUD

Galerie umění pro děti připravila pro děti nový fotografický kurs, který začíná 18.2.2014.
Lekce budou probíhat každé úterý od 15:30 hod v Ateliéru GUD.
Doporučený věk dětí je 2. stupeň ZŠ. Starší či mladší žáky je dobré přihlašovat po domluvě s lektorem. Úvodní hodina zdarma. Fotografický kurs s Davidem Brunerem 18.2. – 22. 4. 2014  Přihlášky (klikněte ATELIÉR GUD_ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA_final) do kurzů posílejte emailem na adresu:[email protected].
Ústředním bodem výukového programu je rozvíjet individuální osobnost každého účatníka.  Jakákoli tvůrčí práce však musí vycházet ze znalostí daného oboru a tématu, takže volnou tvorbu budeme prokládat seznámením s hlavními fotografickými žánry a s tím, co každý z nich vyžaduje po stránce technické, teoretické a praktické.  Na jejich základě pak bude každý schopen vytvořit a prezentovat svůj jedinečný fotografický soubor. Osvojením těchto dovedností si pak každý bude schopen vytvořit jedinečný fotografický soubor.  Na kurzu dětem odhalíme například tajemství vzniku reklamních a módních fotografií, naučí se základům práce se světlem a umělými zdroji osvětlení, poznají různé druhy fotografických technik a tvůrčích postupů.
GUD fotografický kurz se může stát inspirativní přípravou dětí na budoucí povolání v dalších kreativních oborech (filmová média, architektura, design, reklamní tvorba apod.). Seznámíme je se základy kompozice, perspektivy a barevné skladby obrazu, které uplatní v budoucnosti nejen na poli fotografie. Prostřednictvím diskuzí s lektorem a ostatními dětmi nad výsledky své práce se děti naučí obhajobě a prezenatci svých výsledků.  Fotografickou tvorbu považujeme nejen za jednoduchý tvůrčí prostředek, ale za cestu rozvoje vnímavosti k okolí, pozornosti k detailu a trpělivsti při práci. V kurzu se děti nenaučí za všech okolností vytvářet dokonalé fotografie, to v našich silách není a není to ani cílem kurzu, zato je naším cílem rozpoznat a podporovat jejich originální pohled na svět a umění sdílet jej s ostatními pomocí fotografie.
Ateliér GUD, který organizuje Galerie umění pro děti GUD, se nachází ve stejné budově jako galerie GUD a tj. v prvním patře historického domu Franze Kafky v centru Prahy.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA