REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Novoměstskou radnici zaplní již tento pátek a sobotu řemesla všeho druhu

remesla_3_4
Zlaté české ručičky

Chcete vidět, jak se v nejstarší ruční papírně Velké Losiny vyrábí papír? Viděli jste uměleckého kováře, štukatéra nebo keramika v akci? Chcete se nechat učesat od profesionální kadeřnice či se nechat nalíčit kosmetičkou? Věděli jste, že i fotograf, zahradník či oděvní návrhář jsou řemesla, která se dají vyučit?
Na velkém trhu Řemeslo na Novoměstské radnici 15. a 16. května (10 – 18 hod) se přesvědčíte, že pořekadlo „zlaté české ručičky“ není jen prázdný pojem a že na dobře zvládnuté řemeslo je radost pohledět.
Současná řemesla bude prezentovat sedm středních škol a více jak dvacet provozovatelů řemesel. Nabídka řemesel a řemeslných výrobků tedy bude velice pestrá.
Umělecky zaměřený kovář, řezbář, sklář, rytec či keramik. Nejen dívky se budou moci seznámit s „řemesly krásy“ jako je kadeřnice či kosmetička. Technické nadšence potěší prezentace oboru jako automechanik, elektrikář či chemik. Nově se letos představí fotograf, zahradník či oděvní návrhář. Chybět nebudou ani textilní řemesla v oděvní tvorbě. A mnoho dalších.
Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka českých hraček a modelů, vyšívaného textilu, koženého zboží, skla a keramiky, šperků z různých materiálů a dalších výrobků. Součástí prodejní nabídky bude také sortiment potravin a pochutin.
„Touto akcí chceme oslovit všechny milovníky řemesel i budoucí uchazeče, kteří mají zájem o řemeslné obory a rádi by si prakticky vyzkoušeli vybraná řemesla. Mysleli jsme také na rodiny s dětmi, kteří se chtějí s řemesly teoreticky i prakticky seznámit a jako bonus si ty krásné výrobky odnést domů.“ zve na trh ředitel Novoměstské radnice Mgr. Albert Kubišta.
Chybět nebude ani lákavé občerstvení po celý den a dětský koutek s programem.
Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.
Řemeslný trh pořádá Novoměstská radnice, příspěvková organizace MČ Prahy 2 a informační portál Česká hračka.
KDY: 15. a 16.5. 2015 od 10:00 – 18:00 hod
KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2
Podrobné informace najdete na www.nrpraha.cz.

remesla
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA