REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Noční prohlídky památek Lipníka n. B.

Novinkou letošního ročníku Dne evropského dědictví jsou v Lipníku n. B. noční prohlídky památek města. Noční prohlídky začínají v sobotu 13. září ve 20 hodin, další prohlídky následují po půlhodině, ve 20.30, 21.00, 21.30, 22.00 a poslední pak ve 22.30 hodin. Sraz je vždy u zvonice v ulici Palackého v Lipníku nad Bečvou.

Lipník nad Bečvou jako městská památková rezervace nabízí hojnost památek a při Dnech evropského dědictví také každoročně i netradiční zážitky v zajímavých prostorách.
Od loňského roku se již velmi dobře zaběhly prohlídky městské památkové rezervace s průvodcem, které celou turistickou sezonu dvakrát denně odcházejí od informačního centra.
Letošní Dny evropského dědictví (EHD) právě díky zkušenostem z prohlídek ve dne obohatíme v sobotu 13. září o noční prohlídky. Exkurzi do středověkých dějin města tak mohou zažít všichni, kdo absolvují jednu ze šesti procházek setmělým Lipníkem. Setkají se například s Vokem z Kravař, primátorem Zikmundkem nebo kardinálem Dietrichsteinem. Tyto historické osobnosti jim formou scének a živých obrazů připomenou historii, která procházela městem.

REKLAMA

Celá akce se koná ve spolupráci s občanským sdružením Cukrle z Přerova. Autorem scénáře je Lubor Maloň, autor brožury o historii Lipníka, která nese název Putování dějinami a je v prodeji v Turistickém informačním centru v Lipníku n. B.

Bližší informace podají v informačním centru, tel. 581 773 763, e-mail: [email protected]

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA