Než začala válka.. – Toulky naší historií

Datum konání : 29.7.2010
Místo konání : Špilberk – hrad a pevnost

Zážitkové odpoledne s historickou tématikou pro celou rodinu.
V pořadí čtvrtém programovém bloku Toulek naší historií s názvem “Než začala válka…“ se diváci a zejména děti dozvědí, jak se žilo lidem na začátku 20. století, jak se bavili, oblékali a chovali.
Byla to také doba kolem roku 1900 se svojí krásou secesního slohu a pomalého konce Rakouska – Uherska za vlády Františka Josefa I. A tak ti, kteří podniknou výlet do historie, ocitnou se na lidovém jarmarku a shlédnou představení Cirkusu Dufalo Bila se siláckými kousky, střeleckou exhibicí, divokým orientem i cikánkou hádající z karet. Improvizovaný fotoateliér umožní návštěvníkům vyfotit si své děti či sebe sama v dobovém oblečení se slamáčkem či kloboukem s květinami na hlavě, popřípadě vyzkoušet dobovou vojenskou uniformu. A ten, koho zajímají zbraně, může si prohlédnout šavle, pušky a další dobové reálie, které zanedlouho budou hrát roli v blížícím se celosvětovém konfliktu známém jako I. světová válka.
Ti nejlepší návštěvníci dobové střelnice a dalších soutěžních atrakcí na závěr obléknou historické kostýmy a před zraky rodičů a svých kamarádů budou odměněni.
Kontakt:
1, Brno, 66224
+420 542 123 618
muzeum.brno@spilberk.cz
www

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama