REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Neuvěřitelná fyzika v Nákupním centru Eden

neuveritelna_fyzika
Neuvěřitelná fyzika

Fyzika, vědní obor, který mnoho lidí na základní a střední škole proklínalo, v sobě skrývá i svou zábavnou část.
Ta se ukáže návštěvníkům Nákupního centra Eden od 9. do 17. března na akci Neuvěřitelná fyzika. Programem plným zábavných vystoupení a interaktivních seminářů, které představí fyziku jako pomocníka, jenž dokáže objasnit nejrůznější jevy provázející celý náš život, provedou pedagogové a studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Od pondělí do čtvrtka vždy od 10 do 13 hodin proběhnou prezentace a představení určené především pro školy, v pátek, v sobotu a v neděli je pak připraven zábavný program pro širokou veřejnost, a to vždy ve dvou blocích – dopolední od 10 do 13 hodin a odpolední od 15 do 18 hodin.
V rámci programu vystoupí na pódiu významní pedagogové a studenti fyziky, kteří návštěvníkům pomohou objevit kouzla a zajímavosti této vědy. Děti se tak budou moci těšit například na pokusy s plasty, kapalným dusíkem či balónky a letadélky. V rámci celé akce budou připraveny i interaktivní pokusy, kdy si budou moci všichni na vlastní kůži vyzkoušet, co se pod pojmem „fyzikální zákony“ skrývá.
„Celá akce je pojata velice netradičně. Díky spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK můžeme všem ukázat, že fyzika není vůbec nudná, jak si mnoho lidí myslí, ale naopak je to velice zábavná a hravá věda,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco, a dodává: „Akce je vhodná jak pro děti, tak i dospělé, protože i jim může ukázat nepoznané. V rámci doprovodného programu budou moci lidé řešit například zábavné hlavolamy či si zpříjemnit čas s hračkami fungujícími na fyzikálních principech.“
Akce Neuvěřitelná fyzika bude probíhat v prvním a druhém patře Nákupního centra Eden.
O Nákupním centru Eden
Nákupní centrum Eden bylo postaveno v roce 2005 a na rozloze 30 800 m2 nabízí téměř 90 obchodů, kde zákazníci najdou vše – od potravin, přes módu pro mladou i střední generaci, zábavu až po občerstvení a nepostradatelné služby, jako jsou výroba klíčů či nejmodernější pobočka České pošty. Na ploše 9000 m2 se nachází Tesco Extra, které prošlo rozsáhlou modernizací na konci roku 2010. Více na www.nceden.cz.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA