Neobyčejné příběhy z historie automobilky

Neobyčejné příběhy z historie automobilky
ŠKODA MUZEUM připravilo přednáškový cyklus, který nese podtitul „ Neobyčejné příběhy z historie automobilky“.
Pokud vás zajímá historie a chcete si poslechnout nevšední a méně známé příběhy z dějin automobilky, jste srdečně zváni! Přednášky jsou určeny pro širokou veřejnost, budou probíhat od dubna do června, vždy ve středu od 17 hod. v některém z přednáškových sálů muzea. Vstup je volný. Po skončení přednášky si zájemci mohou prohlédnout expozici muzea.
Pro nadcházející jarní období připravilo ŠKODA MUZEUM sérii osmi přednášek, které budou prosloveny odborníky na daná témata. Motoristický novinář Jan Tuček připomene, jak to na přelomu 60. a 70. let bylo se spoluprací AZNP s italským designérským studiem Giugiaro. František Kusovský představí užitková vozidla ŠKODA let 1935-43, řeč bude i o šéf konstruktérovi užitkových vozidel Ing. Oldřichu Medunovi. Historička Lucie Kempná, autorka publikace Škodovky do celého světa,
se s návštěvníky podělí o zajímavosti z historie exportu. V květnové přednášce podá vedoucí archivu ŠKODA MUZEA Mgr. Lukáš Nachtmann průřez 100 lety tiskové reklamy na příkladu katalogů, plakátů a prospektů. Chybět nebude téma ŠKODA Popular – první sériově vyráběná škodovka, kterého se ujme Ing. Petr Hrdlička, CSc., syn „otce Populáru“ Ing. Karla Hrdličky. Tématu závodních speciálů se ve své přednášce bude věnovat Ing. Michal Velebný. Celý cyklus uzavře 5. června Ing.
Mirko Červený s příspěvkem o konstrukci a vývoji sportovních vozů a modifikací v letech 1963-80.
Úvodní příspěvek nese název „Životaběh pánů Laurina a Klementa z doby, kdy se ještě neznali a krátce po seznámení“. Přednášet bude odborník z novinář, redaktor časopisu Motor Journal, autor mnoha publikací o dějinách firmy a milovník jízdy na „vysokém kole“ Jan Králík. Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění a zajímavé příběhy z prvopočátků firmy. Středa 3. dubna od 17 hod, sál Hieronimus II.
skoda_auto_2013

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama