REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves
Renesanční zámek Nelahozeves pochází z 16. století a leží nad řekou Vltavou pouhých 35 km od Prahy. Snoubí se v něm historie českšlechtické rodiny, krása okolní přírody a kulturní dědictví jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek střední Evropy.
Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů ilustruje, jak vypadal život urozené rodiny v 19. století. Interiéry dvanácti pokojů inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858–1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou příležitostně vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z roudnické Lobkowiczké knihovny. Tato knihovna čítá 65 000 svazků a dnes je spolu s hudebním archivem umístěna v prostorách zámku.
Kromě klasických prohlídek zámek nabízí i dětské prohlídky Život šlechtice od dětských střevíčků.
Na zámku Nelahozeves se konají oblíbené akce pro rodiny s dětmi, které oslavují staročeský život na venkově. Hrnčířské slavnosti, Zámecké dýňování a vánoční Adventní slavnosti představují místní řemesla, hudbu a hry; součástí programu jsou i divadelní představení. Nechybí široký výběr jídel, vína a domácích specialit.
První patro zámku tvoří veřejnosti nepřístupné salonky, které jsou ideální pro pořádání koncertů, svateb, gala večeří nebo konferencí.

Otevírací doba v hlavní sezóně

(23. března 2019 – 28. října 2019)
Zámek Nelahozeves je otevřen návštěvníkům každý den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 (poslední prohlídka vychází v 16:00). Prohlídku zámecké expozice je možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce a trvá přibližně 50 minut. Maximální počet osob v jedné skupině je 20.

Otevírací doba v zimní sezóně

Zámek je uzavřen veřejnosti. Skupinovou prohlídku zámku lze zajistit po předchozí domluvě i mimo sezónu. V případě zájmu o rezervaci prohlídky a informace o podmínkách pro její uskutečnění nás prosím kontaktujte na Alena Vlčková, [email protected], nebo čísle +420 725 525 473.

REKLAMA

Zámek Nelahozeves

adresa: Zámek Nelahozeves, Nelahozeves 1, 277 51 Nelahozeves
telefon: +420 724 557 617 a +420 725 525 473
email: [email protected]
www.zameknelahozeves.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA