REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Nejnavštěvovanější atrakce Karlovarského kraje Park Boheminium – ideální tip na rodinný výlet

Mariánské Lázně – Unikátní podívanou skýtá návštěvníkům Park Boheminium. Do přírodní scenérie je zde citlivě zasazeno na osm desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek (v měřítku 1:25) z celé České republiky. Kochejte se krásami hradu Karlštejn, technickou unikátností rozhledny Ještěd nebo malebností českých hradů na jednom místě. Některé modely jsou dokonce funkční – lanovka na Ještěd, požární loď nebo vláčky na železnici. To potěší hlavně děti.

Do parku Boheminium míří každý šestý návštěvník Karlovarského kraje. Zamiřte tam také a projděte se čtvrtým největším parkem miniatur v Evropě!

Boheminium ale není jen o skvěle propracovaných modelech. Naleznete zde i nejmenší plemeno koní na světě, American miniature horse, zakrslé kozy, které si můžete nakrmit, a roztomilé malé králíčky, od kterých se vaše děti nebudou chtít odtrhnout.

REKLAMA

V areálu se tyčí také Gril, kde si návštěvník může dát grilované nebo uzené maso a ryby od místních dodavatelů. Cheeseburger Boheminium je vyhlášený a lepší budete v kraji těžko shánět. V kavárně si poté můžete odpočinout ve stínu bříz, třeba nad šálkem výborné kávy nebo ledového Frappé, ke kterým je na každý den připraveno několik druhů zákusků. Samozřejmě nechybí ani točená zmrzlina.

Odpočinek pro rodiče a taktéž zábavu pro děti najdete na dětském hřišti, kde se nachází velké pískoviště s houpačkami pro nejmenší nebo velká profi trampolína pro starší děti. Rodiče si zde pod slunečníkem a sledováním svých ratolestí mohou vychutnat vafle s pravou belgickou čokoládou, dětem pak mohou zakoupit cukrovou vatu či dnes tolik populární Bubble Tea.

REKLAMA

Shrnuto a podtrženo, Park Boheminium je skvělé místo na celodenní výlet pro děti i dospělé, kde si užijete zábavu i poznání.

Tip: K parku se můžete vydat pěšky z Mariánských Lázní, dorazit autem či lanovkou.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA