Nejlepší akce prosince se blíží! Navštivte i s dětmi festival mini 2018 v OD Kotva

festival mini 2018

Dětský prodejní festival mini se koná v Praze již pošesté. Stejně jako loni se jeho letošní vánoční edice odehraje v 5. a 6. patře OD Kotva, do nichž bude vyhrazen speciální vstup z postranní pasáže vpravo od hlavního vchodu do OD Kotva. Celý výstavní prostor i vstup do něj bude bezbariérový. Přes devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů nejen z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou, překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu. „Festival se tentokrát ponese v duchu kouzel, říká zakladatelka a ředitelka mini Tereza Bruthansová. „Na vizuálu proto vidíte kouzelnou hůlku, kterou děti na festivalu dostanou jako dárek a je jen na nich a jejich fantazii, co a jak s ní vykouzlí.“

móda

Stále více na mini maminky mohou nakupovat nejen pro své děti ale též samy na sebe. Nové kolekce představí např. značky Shark in the Park, LoowFAT Kids, Šimido, Koa Koa Baby nebo Elí Belí, BeBirdie, Duomamas, MMMoje, Šimido, Boxxkids a Nadoma a Naven. Z krásných přírodních materiálů nabídnou oblečení pro malé i velké česká Julie, slovenské značky SIdumilu a Cila a dále concept store Wild Moon a nový e-market YUY. Obchod Fór Kids představí např. dánské značky Small Rags a boty EN.FANT. Dětskou obuv najdou návštěvníci také na stáncích obchodu Little shoes, který přiveze značky Camper, Bobux a Plae, obchodu Skibi a u Betty Brands. Oblečení pro nastávají a kojící maminky předvede Mama by Segra.
Šperky mají na festivalu též již své důležité místo: něžnými náramky a náhrdelníky zaujme Le Petit Délice, kousacími korály Mimijo a kolekcemi dětských náušnic 27Jewelry a nově též Eliška Lhotská. Chybět nebudou ani nepostradatelné ministálice jako nosící šátky Omnifera s podznačkou MOM nebo látkové doplňky od Lumpky. Česká Braasi ukáže kolekci dětských batohů Braasi Baby a obchod Urbane Tokyobike rozšířenou kolekci batohů od anglické Goodordering.

hračky, knížky, nábytek a doplňky

Oblast dětského nábytku se rozroste o novou českou značku Kidnest, vyrábějící dětské postele, a žebřiny Funky Monkey. Rostoucí nábytek zastoupí Mimimo, Chytrá židle Sedees a učící věž Kid Helper od Utukutu. Premiéru bude mít na mini značka Miju domečky. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov, Hvězdářem a novým setem Betlém. Knihy najdou návštěvníci např. na stáncích nakladatelství Meander, Host, U sta hromů, Dynastie, Alfabeta, v knihkupectví Dlouhá punčocha a na stánku knižní univerzity Flowers & Dinosaurs. Také nabídka deníků, do nichž si rodiče mohou zaznamenávat vývoj dítěte, se rozrůstá: na mini patří mezi vyhledávané např. To je moje, V plenkách a zápisníky od Bloque, tentokrát k nim přibude novinka Tamary Klusové – Kniha života, s níž bude na mini slavit premiéru.
Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů přiveze obchod Arki se slovinskou značkou Ooh noo a také novinkami dalších značek. Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Kouzelné hračkářství, LilyLu, Wildmini a e-shop Lavly. Petsrý výběr bude mít též zájemci o hračky a kousátka z přírodního kaučuku, např. od značek Lanco, Tikiri a Oli & Carol. Ze stylových jízdních prostředků malé cyklisty zaujmou japonská kola Tokyobike z obchod Urbane, vyhlášená odpružená odrážedla a novinka v podobě Formule designéra Michala Stracha od české značky Re pello a berlínská odrážedla Banwood a londýnská šlapací kola Bobbin z Lavly. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii najdete na stáncích Babystart (Attitude), Pure District (Whamisa), Green Spirit (Kokoso), Wildmini (Yope), Profimed (Vivaiodays, Buccotherm a Korres) a Made for Moms (Bloom and Blossom). Na mini se opět vrací oblíbené kadeřnictví Funny Sassy.

doprovodný program

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. s autorkou dětských knížek Oksanou Bulou (Zubr si hledá hnízdo a Medvěd nechce jít spát od nakladatelství Host), dva worskhopy s Patrikem Antzackem, autorem Alfabety, a dílnu plstění s Noemovou archou. Na mini proběhnou hudební dílny s La školou, básnění nad dekou s Široko a cvičení jógy s Little Bubbles. Dále si děti užijí oblíbené zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes a čtení autorky knihy Krotitelka pražských strašidel. Doporučujeme si účast na programy rezervovat. K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky v 5. patře, již zařídila nábytkem značka Chic by Pig. Přebalovací pulty v obou patrech vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.
!možnost placení kartou: připravily jsme tentokrát pro návštěvníky možnost platit za zboží kartou prostřednictvím služby SlashPay u stánků, které tuto službu využíjí.
Seznam vystavovatelů a více info najdete na www.festivalmini.cz

praktické info

místo konání festivalu
od kotva, nám. republiky 8, praha 1, 5. a 6. patro
!!! VCHOD BOČNÍM VSTUPEM Z PASÁŽE (VPRAVO) – na festival je samostatný vchod, kde je pokladna a odkud návštěvníky vyvezou nahoru tři výtahy, které jsou vyhrazené jen pro ně.
spojení mhd: tram, bus, metro b – nám. republiky
mapa
otevírací doba 7. – 8. 12. 2018
pátek 10–18 hod.
sobota 10–18 hod.
vstupné
vstupné na jeden den: 130 Kč
festival pass na všechny dny: 190 Kč
děti do 12 let: zdarma
! platba v hotovosti
kočárky, kola, odrážedla
prostor festivalu je bezbariérový (přístup je výtahy)
občerstvení
možnost posezení a konzumace na místě. nabídka od vybraných restaurací, kaváren a značek:
Bistro 8, Lelí’s cupcakes, FlatWhite, umami
dětský koutek
hrací koutek pro děti
doprovodný program
podrobný program sledujte na webu a facebooku; rezervace posílejte na: dopro@festivalmini.cz
odehrává se v místnosti v 6. patře za kavárnou a dětským koutkem
ostatní služby
přebalovací pulty (vybavené bio plenkami, vlhčenými ubrousky a kosmetikou od firmy babystart) v obou patrech
možnost ohřátí dětské stravy v jídelním koutku
klidová zóna pro maminky k nakojení a přebalení dětí je v 5. patře zcela vpravo
nově je na festivalu možnost platby kartou u vystavovatelů, kteří se rozhodli využít službu slash pay
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama