REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Nejkrásnější podzimní výlet: Rodinný prodloužený víkend v Malé Fatře

Rodinný víkend v Malé Fatře

Slovenské hory jsou nevyčerpatelným zdrojem podzimních výletů. Jejich příroda je o něco divočejší než česká krajina, zároveň ale nabízí své cesty turistům jakéhokoli věku a schopností. Vydejte se na prodloužený víkend objevovat sousední Malou Fatru a nezapomeňte, že i přes kulturní blízkost se vydáváte „do ciziny“ a pojištění do zahraničí je tak nezbytností. Na konci článku najdete i tipy k jeho sjednání.

Přechod pohoří

Nejlepším výchozím bodem pro přechod, ale i jednodenní výlet po Malé Fatře, je městečko Strečno. Odtud můžete vystoupat k chatě pod Suchým, kde lze před výstupem na první menší vrchol Malé Fatry, stejnojmenný Suchý, přespat. Až se pokocháte prvními výhledy ze Suchého, můžete se těšit na nejvyšší vrcholy Malé Fatry: Malý a Velký Kriváň. Dostat se na hřeben je trochu výzva, ale následuje zasloužená odměna v podobě úžasných pohledů na okolní podzimně zbarvené hory a údolí.
Na Velkém Kriváni se připravte čelit silnějšímu větru, ale nikam nespěchejte – nezřídka zde najdete meditující návštěvníky, dosažení vrcholu tak můžete i vy využít nejen k občerstvení těla, ale i mysli.
Další noc můžete strávit po malé odbočce na chatě pod Chlebom a vydat se přes Poludňový grúň, chatu na Grúni a robustní Stoh až na Veľký rozsutec, mnohými považovaný na jeden z nejkrásnějších vrcholů Národního parku Malá Fatra. Z něj pak postupně sestoupáte do Bieleho potoka a Terchové, odkud se autobusem či vlakem dopravíte, kam budete potřebovat.

Kde přespávat?

Na Slovensku je možné tábořit a kempovat, stejně jako v Česku, pouze na vyhrazených místech. Na podzim, ale i v ostatních ročních obdobích, nicméně spíše doporučujeme využít horských chat a útulen, kterých je ve zdejších horách dostatek. Kromě větší ochrany před přírodními rozmary vám poskytnou také nezaměnitelnou horskou atmosféru pospolitosti, která se z československé krajiny čím dál tím více vytrácí.

REKLAMA

Jak cestovat bezpečně?

I v Malé Fatře už se nacházíte v oblasti strmějších výstupů, skal a hustých lesů, proto je vhodné si zřídit zahraniční pojištění. Zajistí vám klid v duši a v případě problémů se postará o vás i vaši rodinu.
U ČSOB si sjednáte výhodné pojištění rychle online, telefonicky i osobně a v případě pojištění celé rodiny získáte ještě větší slevu. ČSOB pojistku si sami můžete vybrat pomocí online kalkulačky, která vám spočítá a seřadí nabídky a zobrazí vše, co zahrnují. Stačí kliknout a můžete vyrazit.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA