Nejkrásnější památky Karlovarského kraje. 3 tipy na zdejší NEJ

Klášter premonstrátů Teplá

Klášter premonstrátů Teplá


Ač patří Karlovarský kraj k nejmenší ze všech krajů České republiky, kulturních památek má opravdu velké množství. Vydáte-li se sem na dovolenou či jen na výlet, můžete spatřit za jediný den hrady, zříceniny, zámky, lidové, církevní i technické památky. Vše se nachází nedaleko od sebe a více cílů se dá krásně propojit v úžasný výlet. A co rozhodně musíte vidět?!?
Klášter premonstrátů Teplá – spěte přímo v klášteře
Klášter kde se můžete i ubytovat, chytat ryby (a nechat si je připravit v klášterní kuchyni), zahrát si golf na devítijamkovém hřišti a ještě je tu otevřeno téměř celý rok. Nejdůležitější ale je, že návštěva tohoto místa stojí opravdu za to. Klášter je jedním z nejvýznamnějších v České republice. Návštěvník při procházce klášterním areálem spatří barokní konvent architekta Kryštofa Dienzenhofera, park i kostel s románskou kaplí a gotickým presbytářem. Právě kostel Zvěstování Panny Marie je zde nejvýznamnější památkou. Naprosto senzační je ale i unikátní klášterní knihovna, ta je druhou největší historickou knihovnou v Čechách. Ke klášternímu komplexu náleží také hospodářské budovy pivovaru, seník a sýpky.
Důl Jeroným – vzhůru dolů do dolu
Důl Jeroným by se klidně mohl jmenovat Alibabova jeskyně. V některých komorách si tu budete připadat jako v pohádce. Jedná se o důl, kde se těžily cínové rudy a způsob těžby je tu dodnes patrný v chodbách i na zdech komor. Prohlídka je malé dobrodružství, neboť hned zezačátku jsou návštěvníci vybaveni přilbou a světlem. Prohlídková skupina může mít jen maximálně 10 osob a dětem je povolen vstup až od 6 let. Vzhůru dolů za divy přírody a techniky.

jeronym_01
Foto: Ivan Kletečka

Zámek Bečov a relikviář sv. Maura – spatřete poklad nad poklady
Hrad a zámek Bečov má na první pohled dech beroucí kouzlo a přitom největší poklad se skrývá v jeho interiérech. Právě na tomto zámku můžete spatřit ztracený a znovu nalezený románský relikviář sv. Maura, který je mimořádně cennou ukázkou středověkého zlatnictví z 1. třetiny 13. století. Relikviář je téměř tak cenný jako české korunovační klenoty. Můžete si ho prohlédnout v rámci I. a III. prohlídkového okruhu. Máte-li děti, navštivte také IV. Okruh. Ten je určen dětem ve věku 4-8 let a jde o netradiční, trochu i dobrodružnou trasu, která se věnuje životu na hradech a zámcích.
Zámek Bečov a relikviář sv. Maura
Nenechte si ujít i další památky:
Andělská HoraAndělská Hora
Rozhledna na Klínovci
Město a hrad Loket
Mlýnská kolonáda Karlovy Vary a rozhledna Diana
Zámek Kynžvart
Chebský hrad
Areál proboštství Chlum Svaté Maří
Židovský hřbitov v Karlových Varech
Rozhledna na Krásenském vrchu
Nová kolonáda s Plynovými lázněmi Františkovy Lázně
Bismarckova rozhledna na Zelené hoře
Rozhledna Háj u Aše
Rozhledna Cibulka
www.zivykraj.cz

Rozhledna Cibulka

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama