REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Nejen pro ty, kdo chtějí prohlídku jeskyní spojit s dalším zážitkem aneb než skončí prázdniny…

10. 8. 2012

Novinkou pro náročné milovníky adrenalinu a fyzicky zdatné jedince je od 1. července otevřená nová prohlídková trasa na dno Sloupsko-šošůvských jeskyní s názvem Po stopách Nagela. Prohlídka trvá dvě až tři hodiny. Organizátoři doporučují vhodné oblečení a gumáky, bude třeba lézt po žebříku Karla Absolona a zdolat část trasy i po čtyřech nebo plazením. Přilba a svítilna bude zapůjčena každému návštěvníkovi.
Koněpruské jeskyně nabízejí prohlídku zpřístupněné trasy tak, jak ji viděli jen jeskyňáři, tj. s osvělením pouze baterkami, které si nesou návštěvníci sami. Baterkové prohlídky se konají každé poslední pondělí v měsíci po celou návštěvnickou sezónu 2012.
Až do konce října si mohou návštěvníci ve Zbrašovských aragonitových jeskyní, které se nacházejí v Lázních Teplicích nad Bečvou, prohlédnout výstavu současného figurálního sochařství s příhodným názvem Švihák lázeňský.
Ve druhé polovině prázdnin pořádá Správa Jeskyně Výpustek v Moravském krasu v pátek 10.8. a 24.8.2012 speciální prohlídku jeskyně s názvem Oživená historie.
Pro milovníky netopýrů pořádá v pátek 24. srpna Správa Jeskyně Na Špičáku Evropskou noc pro netopýry.
Návštěvu Chýnovské jeskyně obohatí v pátek 31. srpna koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.
Příjemnou novinkou pro milovníky podzemích krás je také slevová akce, která umožňuje navštívit jednu ze tří jeskyní s 20% slevou. Podmínkou pro získání slevy je předložení vstupenky z předchozí prohlídky jakékoli jeskyně Moravského krasu.
Více podrobností o slevě naleznete zde.
Aktuální provozní doby, termíny akcí, kontakty, možnosti rezervace vstupů a mnoho detailních informací o všech čtrnácti jeskyních můžete vyhledat na oficiálních internetových stránkách Správy jeskyní ČR www.caves.cz nebo www.jeskynecr.cz a na Facebooku facebook.Správa_jeskyní_ČR.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA