Nechte se okouzlit atmosférou nejkrásnějších adventních trhů v Česku

Kam na vánoční trh

Veselé Vánoce


Čas adventu má dnes většina z nás spojený s rozzářenými ulicemi, slavnostní výzdobou a veselým shonem na vánočních trzích. Pokud si i letos s chystáte užít onu magickou atmosféru adventních trhů, Kudy z nudy vám poradí, kam se vypravit za nejlepším punčem, bohatým kulturním programem nebo Ježíškovou poštou.
 
K nejmagičtějším místům, které můžete během adventu navštívit patří určitě Praha. Podle CNN patří české hlavní město dokonce mezi deset nejlepších měst, které stojí za to v zimě navštívit. Americký server dokonce Prahu zařadil hned na první místo. Vánočních trhů nalezenete v Praze hned několik, tím nejznámějším je samozřejmě ten na Staroměstském náměstí, který zde zastihnete až do 6. ledna. K největším gurmánským zážitkům zde patří hustá horká čokoláda, a to tak, že vám po pár minutách v chladném počasí ztuhne v kelímku, staročeský trdelník, ovoce máčené v čokoládě, pečený čaj a další laskominy. Prodejní domky jsou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin. Další trhy objevíte také na Václavském náměstí, náměstí Republiky nebo na náměstí Míru.
Český Krumlov se v období adventu halí do nádherného vánočního závoje a své návštěvníky vždy vtáhne do tajuplné atmosféry. Bohatý program, čerpající z tradičních českých lidových zvyků a obyčejů, doplňují různé koncerty a pohádky pro děti. Samozřejmě zde nechybí staročeské vánoční trhy s punčem, svařeným vínem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město. Vypravit se sem můžete až do 6. ledna. Na bronzovou adventní neděli (8.12.) dorazí do Českého Krumlova Ježíškův poštovní úřad, stříbrná neděle (15.12.) bude ve znamení zpívání koled u vánočního stromu a zlatá neděle (22.12.) bude ve znamení hudebních dárků, které nadělují krumlovští muzikanti a tradičně zazpívají společně s občany všech národností Tichou noc. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den tradičním setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc.
advent_2013_01Tradiční vánoční trhy v historickém centru Olomouce, to je hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventními zvyky, dobovými atrakcemi, vyřezávaným betlém a více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným Norimberským punčem. Právě tento punč nabízejí vánoční trhy v Olomouci jako vůbec jediné v celé České republice. K dostání je zde přes 10 druhů vína a punčů, veškerý sortiment je prodáván i jako dárkové litrové balení. Navíc si zde můžete také zabruslit na otevřeném kluzišti. Adventní trhy v Olomouci probíhají do 23. prosince.
Více tipů, kam vyrazit nejen na vánoční trhy, naleznete zde.
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama