REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Navštivte radniční věž a hlasujte o nejzdařilejší kresbu dětí ze šumperských MŠ a ZŠ

Soutěž pro děti
Olomoucký kraj

Letní turistická sezona je v plném proudu. Návštěvníci i obyvatelé města Šumperka tak mají možnost navštívit místní turistické atraktivity, jako jsou rozhledy z radniční věže, prohlídkové okruhy městem či expozice Čarodějnické procesy. V rámci návštěvy radniční věže mohou lidé hlasovat o nejzdařilejší kresbu žáků šumperských mateřských a základních škol.
Letní turistická sezona byla zahájena Slavnostmi města Šumperka, které se letos konaly v sobotu 1. června. Turisté si mohou vychutnat rozhled z radniční věže, který nabízí jedinečný pohled na město Šumperk z ptačí perspektivy a výhled na panorama pohoří Hrubého Jeseníku. Rozhledy z radniční věže začínají každou půlhodinu v rámci provozní doby, tedy od pondělí do neděle vždy od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin na stanovišti průvodců v suterénu budovy radnice na nám. Míru 1 (vchod je ze strany budovy, u níž se nachází morový sloup). Zde si mohou návštěvníci zakoupit nejen vstupenku na rozhledy, ale také zajímavé suvenýry. „Město Šumperk připravilo pro návštěvníky nové suvenýry v podobě sběratelských magnetek a ručně malovaných hrníčků s motivem města Šumperka a jeho památek, pexesa s ilustracemi Petra Válka a také nových modrých a červených triček s logem města Šumperka,“ sdělil referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška a dodal, že upomínkové předměty jsou k dostání i v pokladně expozice Čarodějnické procesy a v Informačním centru Šumperk, které sídlí v budově Vlastivědného muzea na Hlavní třídě. Více o radniční věži najdete zde.
Cestou po schodech na radniční věž jsou umístěny kresby žáků šumperských mateřských a základních škol. Návštěvníci tak mají možnost hlasovat o tu nejzdařilejší. Soutěž na téma „Jak si představuji svůj nejlepší Den dětí“ byla pro děti vyhlášena v rámci Slavností města Šumperka. „Kvůli deštivému počasí nemohly být obrázky dětí na Slavnostech města vystaveny po celou dobu, proto byly umístěny spolu s hlasovacím archem po schodech směrem na radniční věž. Návštěvníci věže tak mají možnost hlasovat o nejpovedenější obrázek v kategorii kresba dětí z MŠ a kresba žáků ZŠ. Autoři vítězných obrázků budou oceněni drobnými cenami,“ doplnil Vondruška.
Kromě rozhledů z radniční věže mohou zájemci navštívit také expozici Čarodějnické procesy, která se nachází v suterénu Geschaderova domu. Město také nabízí tři prohlídkové okruhy s názvem Procházka ze 13. do 21. století, Kde žily čarodějnice a Zrození Malé Vídně.
Více informací o atraktivitách města, provozní době a cenách vstupného najdete zde.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA