REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Navštivte pozůstatky barokní krajiny v Praze

Skalní útvary na naučné stezce Vinořský park-Satalická bažantnice.
Skalní útvary na naučné stezce Vinořský park-Satalická bažantnice.

Vinořský park-Satalická bažantnice: stezka pro děti i dospělé
Chcete-li strávit příjemné odpoledne na okraji Prahy, navštivte Vinořský park či Satalickou bažantnici. Ne každý ví, že tento kousek přírody ukrývá studánky, lužní les, skalní útvary i stopy prehistorického osídlení. Je také jedním z dochovaných pozůstatků takzvané barokní krajiny v Čechách.
S historií i současností přírodní rezervace Vinořský park a přírodní památky Satalická bažantnice seznámí návštěvníky naučná stezka vybudovaná Základní organizací Českého svazu ochránců přírody „Natura, quo vadis?“ díky programu NET4GAS Blíž přírodě. Na své trase dlouhé cca 3,5 kilometru má devět zastavení. Kromě klasických informačně-vzdělávacích panelů návštěvníci narazí na různé přírodovědné atrakce a hádanky, které ocení hlavně dětští návštěvníci, leckdy však zaujmou i dospělého.
Na stezce si tak můžete například zahrát na přírodní xylofon, změřit obvod staré lípy vlastními pažemi za pomoci metru, vyřezaného do dřevěného zábradlí, podívat se dřevěným kukátkem do krajiny, prověřit si své znalosti stop našich savců nebo se třeba dozvědět, jak daleko by doskočila blecha, kdyby byla stejně velká jako člověk.
Kudy tam?
Stezka vede souběžně se žlutou turistickou značkou. Jako východiště nejlépe zvolte zastávku pražské městské dopravy Vinořský hřbitov (www.mapy.cz).
Více informací o lokalitě Vinořský park-Satalická bažantnice a o dalších pozoruhodných místech zpřístupněných díky programu NET4GAS Blíž přírodě najdete na www.blizprirode.cz.
Zajímají Vás akce v Praze?
Změřte obvod staré lípy pomocí dřevěného metru!
Změřte obvod staré lípy pomocí dřevěného metru!

Zahrajte si na přírodní xylofon!
Zahrajte si na přírodní xylofon!
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA