REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Navštivte největší soukromou sbírku stavebnice LEGO na světě

Možná víte, že kolébkou světoznámé stavebnice LEGO® je Dánsko. Jak je tedy možné, že největší sbírku nejznámější stavebnice na světě nenajdete tam, ale právě tady u nás? Za vším stojí jeden muž a jeho nezkrotná vášeň pro barevné kostičky, které tak dobře známe.

Jeho jméno je Miloš Křeček a jeho vášeň vedla k nashromáždění 9.000 exponátů složených z asi 10 milionů dílků. Postupem času Miloš Křeček rozdělil svoji sbírku nevídaných rozměrů do pěti poboček Museum of Bricks v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.

Foto: ©Museum of Bricks
Foto: ©Museum of Bricks

V současné době schraňují muzea dohromady 6.751 různých originálních setů a každým rokem se rozrůstají o dalších 300 modelů – nejen o modely nové ale i modely staré a nejrůznější sběratelské rarity.

REKLAMA

Museum of Bricks ale není pouze o cizích výtvorech. Velký důraz klademe i na rozvíjení kreativity a hravosti našich návštěvníků. Z toho důvodu jsme každé Muzeum vybavili hracím koutkem a velkoryse vybavenou prodejnou, kde příchozí najdou nejen běžně dostupné stavebnice LEGO®, ale i zmíněné limitované edice a raritní sety, které se nikde jinde neprodávají.

Foto: ©Museum of Bricks
Foto: ©Museum of Bricks

Chcete se zdržet déle ve světě Lega? Ubytujte se v našem kutnohorském hotelu, kde si Vaše děti dosyta užijí kostiček. Mají je k dispozici po celém hotelu a velké hotelové zahradě plné dětských atrakcí. Kutná Hora a její okolí nabízí mnoho možností na trávení volných chvil, zejména uchvátí památky vedené na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

REKLAMA

Vstupenky zakoupíte na vstupenky.museumofbricks.cz.

Budeme se na Vás těšit!

REKLAMA

Foto: ©Museum of Bricks
Foto: ©Museum of Bricks

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA