REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Návštěvní pas na zámku Sychrov

27. 7. 2012

Správa zámku si pro své návštěvníky připravila zvýhodněné vstupné na čtyři výstavy, které jsou nyní na zámku k vidění. Návštěvník má možnost si zakoupit pas za  120,-Kč a ve vlastním tempu navštívit všechny výstavy. Pas je platný dva dny, a pro rodinu stojí 360,-Kč (2 dospělí a až tři děti).

REKLAMA

Výstavy na zámku Sychrov:

1. V prostoru bývalé konírny výstava „Technopolis“ –  interaktivní výstava je zaměřena na vědu a technologie 2. poloviny 19. století a začátek 20. století. Připomíná také vynálezy a díla Julese Verna. Výstava je koncipována pro všechny věkové skupiny a bude přístupná do konce října 2012. V srpnu je výstava obohacena o doprovodný program – malí návštěvníci zde mohou po splnění úkolu (skládání stavebnice Merkur, kreslení obrázku) obdržet Diplom váženého občana města Technopolis (viz přiložený leták)
2. V Bertině křídle zámku  „I král byl dítětem“ – výstava ukazuje návštěvníkům, že i velcí panovníci byli někdy dětmi. Můžete si zde prohlédnout portréty šlechtických dětí  doplněné dětskými hračkami a oblečením. Výstava potrvá do konce listopadu.
3. Ve 2. patře zámku  „Dobře utajené housle Miroslava Horníčka“ – milovníky humoru českého herce, spisovatele a režiséra Miroslava Horníčka jistě potěší výstava věnovaná tomuto umělci, která je součástí prohlídkové trasy C ve 2. patře zámku. Návštěvníci si mohou prohlédnout autentické pokoje tohoto umělce, předměty denní potřeby a také kuriózní dárky, které pan Horníček obdržel od svých přátel. Výstava potrvá do konce listopadu.
4. V přízemí zámku „Ať jedí koláče!“ – aneb životní styl u francouzského dvora před revolucí
Výstava se věnuje životnímu stylu francouzské aristokracie na královském dvoře ve Versailles v době vlády Ludvíka XVI. a jeho ženy Marie Antoinetty, tedy období, kdy aristokracie provokuje strádající lid svými výstřelky. Hlavními exponáty jsou dámské a pánské šaty pocházející z dílny Pavla Jarába ušité dle dobových střihů. Výstava je doplněna dobovým nábytkem a porcelánem. Výstava potrvá do konce srpna.REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA