Naučné stezky z Větruše

Naučné stezky z Větruše

Naučné stezky z VětrušeVýchozím bodem obou naučných stezek je areál výletního zámečku, který se nachází na stejnojmenném vrcholu nad řekou Labe. Turistický rozcestník u Větruše nelze minout, pak už si stačí jen vybrat, kterou naučnou stezkou se v Ústí nad Labem vydáme.

Naučná stezka Větruše  – Vrkoč nabízí jedny z nejkrásnějších a nejtypičtějších pohledů v oblasti mezi Větruší a hradem Střekov. Obdiv si zaslouží jak unikátní výhledy, tak i rozlehlá čedičová pole známá jako „kamenná moře“. K zajímavým místům po cestě patří Humboldtova vyhlídka, pojmenovaná po německém přírodovědci Alexanderu von Humboldotvi. Jako na dlani se odtud jeví středověký hrad Střekov, Masarykovo zdymadlo i řeka Labe.
Naučná stezka Větruše popraviště – Ústecké podzemí vede po obnovené historické turistické trase. Od Větruše se vydáme ke středověkému popravišti, které patří k nejzachovalejším v Česku a „sloužilo“ až do 18. století. Dětský zábavní park a Muzeum civilní obrany se v Ústí nad Labem prezentuje pod společným názvem Ústecké podzemí. V bývalém protileteckém krytu z roku 1942 můžeme nahlédnout do zpřístupněných chodeb a prozkoumat plynové masky od roku 1920 po současnost. Dětský zážitkový park nabízí tyto atrakce – geopark, airsoftovou střelnici, trampolínu, lukostřelbu a jiné.
www.usti-nad-labem.cz
03a
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama