REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Naučná stezka Vodní svět

Vodní svět
Vodní svět

Návštěvníci Českého lesa mohou díky naučné stezce Vodní svět objevovat jedinečný život u lesních rybníčků v malebném koutu odedávna nazývaném Na Kolmu. Při troše štěstí mohou pozorovat i místní bobří rodinku. Nachází se nedaleko obce Lesná u Tachova.
Opuštěné rybníčky, které pro chov pstruhů založil na začátku 20. století poslední majitel panství Lesná, se staly útočištěm řady druhů vzácných obojživelníků, kteří se zde hojně rozmnožují. Břehy zarostly pionýrskými dřevinami, osikou a vrbou, a v roce 2005 se zalíbily i našemu největšímu hlodavci, silně ohroženému bobru evropskému. Díky těmto jedinečným přírodním hodnotám bylo území v roce 2012 vyhlášeno za přírodní památku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Okružní naučná stezka, vybudovaná v roce 2010 Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) Sylva Lunae díky programu NET4GAS Blíž přírodě, je dlouhá necelé 2 km a přibližuje život vodních živočichů. Umožňuje je tak pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Pokud budete trpěliví, skrytá pozorovatelna nabízí možnost nahlédnout dokonce i do života místní bobří rodiny.
místo: Lesná, okres Tachov, Plzeňský kraj
kudy tam: Z Lesné 2 km po modré turistické značce a dále po stávající Naučné stezce Lesná.
Společnost NET4GAS je provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí. Je dlouholetým generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti.
Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.cz
CSOP_Vodni_svet (23)
Foto: Český svaz ochránců přírody
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA