Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice (Divišov – Český Šternberk)

Vydejte se s námi cestou, která měla být již zapomenuta, ale osud tomu chtěl, aby ji žáci Základní školy z Divišova dali nový smysl.
Ke každé tabuli pro Vás připravili kvíz, soutěž nebo několik otázek. Pokud si chcete své odpovědi zapisovat, vyzvedněte si pracovní listy v informačním centru v budově obecního úřadu na návsi v Českém Šternberku nebo v muzeu v Divišově, které je v budově synagogy. Odpovědi si můžete zkontrolovat na stejných místech. Prosíme, v žádném případě nevpisujte odpovědi na panely!
Naučná stezka má celkem 10 zastavení. Vede z Divišova přes kopec Vrcha, osadu Měchnov kolem rybník Brtničák, hradu Český Šternberk až na náves obce Český Šternberk a nebo naopak … Dozvíte se mnohé o myslivosti, židovském náboženství, přírodě kolem Divišova, zemědělství nebo hradu Český Šternberk. Celková délka stezky je necelých 7 kilometrů a ujdete ji zhruba za 2 až 3 hodiny. Celou stezkou Vás bude provázet postava rytíře Jana Kryštofa Šice z Měchnova. Tento rytíř žil na Divišovsku údajně v první polovině 17. století. Úryvky z jeho deníku Vám pomohou vcítit se do doby dávných časů a poučit se z historie tak, jak si ji vyložili žáci základní školy.
Trasa je vhodná zejména pro jednodenní výlet rodin s dětmi. Žádný náročný terén Vás nečeká, navíc můžete využít pro oddech nainstalované lavičky. V Měchnově na návsi je k dispozici stůl a houpačky pro malé děti. V motorestu U Rybiček si můžete dát chutný oběd nebo svačinu.
Stezka není vybavena odpadkovými koši, proto Vás prosíme, abyste případné odpadky odnesli s sebou!
Plánek trasy

Poloha:

Zdroj informací:

  • Chopos.cz

Tuto lokalitu jsme ještě osobně nenavštívili. Pokud máte informace a fotografie, které mohou rozšířit tento článek, pošlete nám je prosím. Děkujeme

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama