REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Naučná stezka Cesta kolem Světa

5. 7. 2018

Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme.
Stezka prochází typickou krajinou Třeboňska s rybníky, lesy, poli, loukami a původními usedlostmi. Na trase dlouhé 12 km je možné pozorovat řadu běžných, ale i chráněných rostlin a živočichů, jako jsou třeba ďáblík bahenní nebo vydra říční. S ohledem na množství cizinců, kteří Třeboň navštěvují, jsou texty na cedulích také v angličtině.
Původní naučná stezka Cesta kolem Světa byla otevřena v roce 1985. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Třeboň stezku v roce 2016 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě vybavila novými cedulemi, na kterých místo desítek řádků často nudného textu, složitých nákresů a čistě informativních fotek najdete vtipný, barevný a inspirativní obsah, který má za cíl vás nejen poučit, ale také pobavit.

Cestou kolem Světa se budete moci nechat inspirovat řadou her, testů a námětů, které lze zkusit přímo v přírodě. Koho by napadlo, že z oddenků orobince se dá připravit výživná svačinka, borůvkami se dá namalovat krásný obrázek a stébla rákosu mohou posloužit jako pero, či materiál na výrobu střechy? A baví vás komiksy? V tom případě se přijďte přesvědčit, že naučná stezka není jen pouhá trasa doplněná informacemi, ale že si navíc můžete stezku užít a nechat se inspirovat při důkladném sledování svého okolí právě tady a teď.
Místo: Třeboň, okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Kudy tam: Začátek naučné stezky se nachází v třeboňském lázeňském parku poblíž Hotelu Svět.
GPS: 49.0010778N, 14.7572006E
Foto: Český svaz ochránců přírody


 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA