REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Narozeniny zámeckých labyrintů

Datum konání : Sobota 3.7.2010
Místo konání : Zámek Loučeň

Deset zahradních labyrintů – to je to, co na první pohled odlišuje zámecký areál Loučeň od jiných zámků v Čechách. Všechny labyrinty se narodily ve stejný den – 7. 7. 2007. V tomto datu přišly labyrintům za kmotry celé čtyři tisíce zvědavých lidí.
Labyrintům jsou tři roky. Jsou tedy v roztomilém dětském věku, kdy si chtějí především hrát. A k hrám lákají v první řadě nejmenší návštěvníky. Labyrinty se v narozeninový den promění v jedinečná hřiště, v nichž budou pro děti připraveny originální úkoly. Vyplněná hrací karta, svědčící o absolvování všech soutěžních disciplín, opravňuje každého malého nositele k zisku zasloužené odměny.
Zpestřením programu pro celou rodinu, tedy i pro dospěláky, budou procházky labyrintáriem s průvodcem, které v obvyklý návštěvní den na Loučeni nezažijete. Dozvíte se, který z loučeňských labyrintů je nejtajemnější, který je nejkrásnější, který je nejoblíbenější u dětí, nebo který má nejoriginálnější půdorys. Při procházce po labyrintech, určené pro malé i velké, Vám prozradíme spoustu dalších zajímavostí ohledně labyrintů – třeba kolik let je potřeba, než tisy v tisovém bludišti dorostou do takové výšky, aby se v nich ztratil i dvoumetrový taťka.
Specialita zámecké Hospůdky Na Nádvoří pro měsíc červenec: řízečky z evropských zámeckých kuchyní Thurn – Taxisů
… poprvé můžete ochutnat v den oslavy Narozenin zámeckých labyrintů
Kontakt:
Zámek Loučeň
Loučeň č. p. 1
289 37 Loučeň, okr. Nymburk
Tel.+420 325 585 228 (zámek a infocentrum)
www.zamekloucen.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA