REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Národní myslivecké slavnosti

Datum konání : 19.6.2010
Místo konání : Hluboká nad Vltavou – zámek

V sobotu 19. června se lovecký zámek Ohrada stane místem setkání českých myslivců a milovníků přírody. Na nádvoří a v okolí zámku se uskuteční již tradiční Národní myslivecké slavnosti. Jako každý rok bude největší pozornost věnována umění vábičů jelenů, kteří se již po třinácté utkají o titul mistra republiky. Na hlavním pódium budou dále pozváni myslivečtí kynologové, vábiči zvěře, sokolníci nebo myslivečtí trubači.
Specifikem letošního ročníku bude pokus o zápis do České knihy rekordů za přítomnosti komisaře z pelhřimovské agentury Dobrý den. Půjde o pokus shromáždit na jednom místě nejvíce vábičů jelenů, kterého se může zúčastnit každý návštěvník. Dosavadní rekord drží Slovensko.
Atmosféru slavností dokreslí myslivecký jarmark, jihočeská dudácká kapela, dětský koutek a nezbytné stánky s mysliveckými potřebami a občerstvením, které budou letos více než v minulosti zaměřeny na pochoutky ze zvěřiny. Vrcholem doprovodného programu před ohradským zámkem bude prezentace práce chladnokrevných koní.
Návštěvníci slavností si budou moci prohlédnout všechny stálé expozice NZM Ohrada zaměřené na lesnictví, myslivost a rybářství a dále krátkodobé výstavy: Josef Ressel – český vynálezce světového formátu, Mechy a lišejníky a výstavu uměleckého řezbáře Petra Třísky.
Organizátory akce jsou NZM Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Českomoravská myslivecká jednota, Město Hluboká nad Vltavou a časopis Myslivost.
Začátek Národních mysliveckých slavností na Loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou v sobotu 19. června 2010 je v 10 hod., předpokládaný závěr v 17 hod. Vstupné na slavnosti činí 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti.
Akce se koná za každého počasí.

Kontakt:

Hluboká nad Vltavou, 37341
tel: 387 967 045
email: [email protected]
www.zamky-hrady.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA