Nádherně ošklivé panenky ve Šluknovském zámku

Nádherně ošklivé panenky


Město Šluknov vás srdečně zve na výstavu sběratelky Yvony Votrubové.
Nádherně ošklivé panenky ŠKLEBÍCI z 80. – 90. let.
Výstavu je možné navštívit ve výstavních prostorách Šluknovského zámku v 1. patře. Výstava byla zpřístupněna 5.6.2012 a potrvá až do 30.9. 2012. Otevřena je denně a to včetně víkendů od 9:30 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin.
Vstupné: 30,- Kč, 15,- Kč / školní kolektivy.
 
Šluknov – nejsevernější město České republiky, po němž získal název i Šluknovský výběžek, se může pyšnit novou dominantou – zrekonstruovanou budovou renesančního zámku, který se po požáru v roce 1986 opět zaskvěl v celé své obnovené kráse a otevřel brány veřejnosti.
Po velkém požáru zámku a následném dvacetiletém chátrání se městu podařilo to, v co již nikdo ani nedoufal – neprodat chátrající zámek některému z mnoha zájemců a krůček po krůčku ho postupně opravovat, získávat finanční dotace a nakonec celý zámek slavnostně otevřít. Stalo se tak poslední červnovou sobotu v roce 2007 na velkých dobových Zámeckých slavnostech, na které se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí. Zámecké slavnosti v zámku i zámeckém parku v dobovém stylu se tak již stávají poslední červnovou sobotu v roce tradicí a jednou z největších kulturních akcí ve městě.
Dnes má zámek již i svůj prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou pro návštěvníky otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Prohlídky se
konají po všechny dny v týdnu, včetně sobot a nedělí. V přízemí zámku nabízí své služby turistům a návštěvníkům města Regionální informační centrum a výborné občerstvení
útulná zámecká cukrárna.
Zámek ožívá svatebními a jinými slavnostními obřady, pravidelnými výstavami, jednáními zastupitelstva města i dalšími akcemi a nabízí rovněž své důstojné a krásné zámecké prostory k možnému pronájmu.
Návštěvu Šluknova a jeho okolí tak můžete prohlídkou renesančního Šluknovského zámku příjemně završit.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama