Načerpejte nové síly v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku
Ideálním místem pro rodinnou dovolenou je bez pochyb Chorvatsko.
Každý návštěvník na dovolené v Chorvatsku najde něco pro sebe, jestli je to čisté moře, krásná příroda, nádherný podmořský svět, milí a vlídní domácí obyvatelé, množství maličkých obchůdků, kavárničky, bary či sportoviště. Kdo sem zavítá jednou, vrátí se sem znovu, protože zjistí, že stále je tu co obdivovat a nacházet. Nejoblíbenějšími destinacemi pro dovolenou jsou Makarská riviéra, Baška voda, Omiš, ostrovy Pag, Rab či Krk.
Chorvatsko se rozprostírá od východních Alp na severozápadě, Panonské nížiny na východě, přes masív Dinara ve střední části, a až po pobřeží Jaderského moře na jihu. Země svojí rozlohou zabírá téměř 57 tisíc kilometrů čtverečních, přičemž délka pobřeží je více než 1 700 km ak tomu třeba připočítat 4 tisíc km pobřeží, které zabírají ostrovy příslušející ke krajině. Celkový počet ostrovů je 66 z nich největší jsou Krk a Cress. Celkový počet obyvatel je téměř 4,5 milionu.
Srdce rekreantů si Chorvatsko získává zejména průzračně čistým mořem, nádhernou okolní scenérií a příbuzností jazyků. Další výhodou je poměrně krátká vzdálenost, vždyť pobřeží severního Chorvatska (Istrijský poloostrov) je od České republiky vzdáleny jen něco přes 800 km (Praha), a od Slovenska dokonce jen 600 km (Bratislava). Proto není problém sbalit si potřebné věci, nasednout do auta a vydat se za poznáním s celou rodinou či přáteli do Chorvatska.
 
Možnosti na ubytování je tu nepočítaně, nechybí luxusní hotely, cenově přijatelné rodinné apartmány, vily, zda finančně nenáročné ubytovny. Z nabídky si vybere opravdu každý. Pokud se vydáte na dovolenou vlastním autem můžete každý den trávit na jiné pláži. Stačí si jen do plážové tašky sbalit jídlo, dostatek tekutin, čerstvé ovoce a zejména opalovací krémy. Lidé s velmi světlou pokožkou by měli své tělo chránit i vhodným oblečením. Ideální je lehká halenka nebo košile, která ochrání ramena, které jsou nejcitlivější na spálení. Nezapomeňte ani na plážový slunečník, který Vás ochrání před slunečními paprsky. Jelikož v Chorvatsku jsou pláže štěrkové a mořské dno je většinou kamenité pořiďte si i vhodnou obuv do moře.
Pro ty, kterým se Chorvatsko, či jiné evropské země zdají být příliš obyčejné, touží po nevšedním zážitku a chtějí zažít něco nového je zde nabídka poznávacích zájezdů do zemí jako Čína, Japonsko, Indie či Korea.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama