REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Na zámku v Kostelci nad Orlicí se v létě nudit nebudete!

6. 8. 2012

Kostelec nad Orlicí

Prázdniny vstupují do své druhé poloviny, ale stále zůstává ještě hodně času na odpočinek, nové zážitky a příjemná setkání.
Nabízíme Vám několik tipů jak strávit čas v příjemném prostředí Nového zámku.

Rozsáhlý anglický park na kraji města Kostelec nad Orlicí skrývá Nový zámek, jedinečnou empírovou stavbu, ve které najdete nejen prohlídkovou trasu Život v biedermeieru, ale také muzejní expozici a v I. patře Galerii Kinský. Zámecká expozice Život v biedermeieru je bezbariérová, přístupná nejen pro vozíčkáře, ale i pro zrakově nebo sluchově postižené návštěvníky.
 
V Galerii Kinský probíhá ojedinělá výstava – přehlídka špičky domácí komiksové scény výstava 13 komnat komiksu. Nabízí 13 místností o rozloze 500 metrů čtverečních věnovaných 13 tvůrcům. Ti pokrývají celé stylové, žánrové i tematické spektrum domácí komiksové tvorby. Rodiče mohou své děti nechat v dětském koutku, kde je pro ně připravena pohádková interaktivní hra Karla Jerieho a v klidu si mohou prohlédnout všech 13 komnat, tedy i uzavřenou 13. komnatu, která skrývá erotickou výstavu PhantastyX.
Vystavují tito autoři: Jiří Grus, Lela Geislerová, Lucie Lomová, Karel Jerie, Jaromír Plachý, Vojtěch Šeda, Renáta Fučíková, Hza Bažant, Vojtěch Mašek, Jaromír 99, Dan Černý, Vašek Šlajch a Tomáš Kučerovský. Výstava 13 komnat komiksu potrvá do konce září 2012.
Zároveň s výstavou byl vydán zámecký kalendář na rok 2013 sestavený z dvanácti obrazů nově vytvořených zúčastněnými autory přímo u příležitosti celé akce. Tento kalendář může být vhodným dárkem nebo připomenutím pěkného kulturního zážitku během celého roku 2013. Zakoupit si ho můžete přímo v pokladně zámku, případně v Regionálním turistickém a informačním centru a také v e-shopu KomiksFestu 
Pro unavené návštěvníky je připravena bezbariérová kavárna s velkou terasou, kde si můžete vypít kávu, odměnit se  něčím malým sladkým, ale také se můžete nejdříve pořádně naobědvat. Děti se mohou proběhnout po parku, spočítat rybičky v bazénech a pokud budou mít štěstí, potkají krkavčí slečnu Kordulku.
Uprostřed srpna si můžete přijít poslechnout Dana Bártu společně s Robert Balzar Trio. Koncert proběhne v pátek 17. srpna 2012 od 21 hodin. Vstup do areálu parku je možný již od 19 hodin. Občerstvení zajišťuje Hostinec U Hubálků.
Dan Bárta představí skladby z prvního společného akustického CD s názvem „Theyories“. Jedná se o vlastní úpravy skladeb interpretů, které ho v jeho pěvecké kariéře nejvíce ovlivnily (The Police, The Cult, Jamiroquai, Simply Red, Björk, Led Zeppelin, AC/DC, najdete zde i chorál ze 13. století). Poznejte tedy další projekt jedné z nejvýraznějších osobností naší hudební scény, ve kterém se spojil spolu s výbornými jazzovými muzikanty – Robertem Balzarem, Stanislavem Máchou a Jiřím Slavíčkem.  Vstupenky můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji, a to v pokladně zámku a v Regionálním turistickém a informačním centru (tel. 494 337 261, 724 367 861)
Prázdniny lze v sobotu 1. září 2012 zakončit poslechem mnoha podob jazzu během druhého ročníku Swingového festivalu na zámku. Swing i dixieland nabídnou uskupení Pružná těla, Trombone Band, nChant Jazz a Zakoplaho Dixieland. Duši nasytí doprovodné výstavy, tělo občerství  Hostinec U Hubálků. Bude postaráno o dětské návštěvníky, kteří mají vstup zdarma. Zábavu jim zajistí občanské sdružení O.S.T.R.O.V. Vstupenky zakoupíte na místě akce. Začátek ve 13 hodin.
Věříme, že si Nový zámek vyberete jako cíl svých výletů. Přijet můžete na kole i autem, také vlakem je k nám cesta příjemná. V každém případě se na Vás těšíme a budeme se snažit přispět k příjemnému prožití Vašich prázdninových dnů.
 
 
Vstupné 2012:
Zámecká expozice +muzejní expozice historie města
Dospělí  – 70 Kč, děti, studenti, senioři, držitelé ZTP – 35 Kč; rodiny (2+2) – 180 Kč (každé další dítě 35 Kč)
 
Galerie Kinský (vstupné pro aktuální výstavu 13 komnat komiksu)
Dospělí – 70 Kč; děti, senioři, držitelé ZTP – 50 Kč
 
Zámecká expozice + Galerie Kinský
Dospělí – 100 Kč; děti, senioři, držitelé ZTP – 50 Kč; rodiny (2+2) – 270 Kč (každé další dítě 50 Kč)
 
Děti do 6 let vstup zdarma; sleva na vstupném pro držitele ZTP se vztahuje i na doprovod; senior – osoba nad 65 let;
Slevy pro skupiny nad 10 osob – 10 Kč na osobu, nevztahuje se na již snížené vstupné
 
 
E-mail: [email protected]
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
(www.mapy.cz, maps.google.com)
Správa zámku: + 420 494 323 271; Manažerka: +420 734 709 023
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA