Na výlet po Česku se staršími dětmi? Žádný problém!

Cestování s malými dětmi je náročné, ale k zábavě jim stačí dětský koutek v kavárně, interaktivní exponáty v muzeu či zajímavé vyprávění princeznách či rytířích na hradech či zámcích. Čím ale zaujmout školáky a puberťáky?

Dovolená s rodiči už do jistého věku „není cool” a přežít rodinnou dovolenou ve zdraví je často oříšek. Celá rodina si ale zábavu určitě najde v některé z vědních center, kterých je v republice hned několik. IQ Landie v Liberci, Techmania v Plzni a nebo Vida centrum v Brně jsou atrakcí, kde se děti nejen pobaví, ale také se dozví spoustu informací, které se jim budou hodit ve fyzice či v chemii. Ubytování v Liberci je možné spojit s adrenalinovým sjezdem na koloběžkách z Ještědu. Pokud jim tuhle zábavu dopřejete, pak máte vyhráno.

Máte doma zvídavé děti, které se zajímají o umění a historii? Pak je můžete navnadit na architekturu a umění. Při dovolené v Litomyšli můžete prozkoumat nejen renesanční zámek, ale také celou řadu moderních památek a soch. Zajímavým místem je i Portmoneum, kde se dětem budou líbit fantaskní motivy umělce Josefa Váchala.

Pokud se chystáte zabookovat hotel v Praze, pak rozhodně nevynechejte návštěvu pražské zoo, která spolehlivě nadchne všechny generace. 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama