REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Na Turnovsku vzniká unikátní knížka pro děti

14. 7. 2015

Básničky nejen pro Anežku
Básničky nejen pro Anežku

Knížka Básničky nejen pro Anežku je svého druhu úplně první v Česku. Unikátní je v tom, že je v ní přesně tolik básniček, kolik je jmen v českém kalendáři, tedy na každé jméno připadá jedna básnička. Sbírku píše Jaime Císařová a ilustruje Jitka Řezníčková, dvě ženy z Turnovska, které si plní velký sen.
„Od malička jsem psala básničky, pak jsem se tomu dlouho nevěnovala, ale když se narodila dcera Anežka, zkusila jsem jednu napsat pro ni. Pak mě napadlo vzít si k ruce kalendář a začala jsem zkoušet i jiná jména, až jsem dospěla k myšlence udělat z toho celou knížku,“ vysvětluje autorka Jaime Císařová. Zmínila se kolegyni z práce, která je zase výtvarně nadaná a nadchla se pro ilustrování. „Studovala jsem v Turnově Špéru, ale nikdy jsem neměla možnost se tomu věnovat, proto mě tahle nabídka zaujala,“ dodává ilustrátorka Jitka Řezníčková.
Autorky se rozhodly vydat Básničky nejen pro Anežku svépomocí, takže teď shánějí finanční prostředky, aby mohly nakonec sbírku opravdu vydat. „Na stránkách hithit.com můžou lidé přispět libovolnou částkou od stokoruny výš. Zatím nám chybí 78 000 Kč, ale věříme, že se nám nakonec povede sehnat dost peněz,“ popisuje Jaime Císařová.
Básničky nejen pro Anežku budou rozdělené do dvou dílů, ten první bude zahrnovat všechna jména napsaná v kalendáři od ledna do června a druhý bude věnován zbývající části roku. Je to knížka, která nemá v Česku obdoby, autorky už na ní pracují rok a blíží se do finále. V prvním dílu bude 186 básniček po osmi verších a 52 celostránkových ilustrací.
 
O autorkách:
Jaime Císařová žila devět let ve Velké Británii, kde mimo jiné pracovala i jako asistentka starosty města Dover. Teď pracuje v oblasti automotive jako sekretářka. Miluje literaturu, cestování a design.
Jitka Řezníčková je absolventkou SUPŠ Turnov a pedagogické fakulty. Učitelství se ale nevěnuje, pracuje také v oblasti automotive. Miluje četbu knih, zajímá se o kulturní dění, ráda fotografuje a chodí po horách.
Knížku si můžete už nyní objednat, když podpoříte projekt na Hithit.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA