REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Na posvícení do kouřimského skanzenu

Datum konání: 16.10.2011
Místo konání:  Regionální muzeum Kolín, Brandlova 27, Kolín, 28002

Posvícení je jednou z nejoblíbenějších akcí v kouřimském skanzenu, v loňském roce ho navštívilo téměř 2.000 návštěvníků. Přicházejí za zábavou, dobrým jídlem a jarmarkem. Ani v letošním roce to nebude jinak.

Kulturní program obstará folklórní soubor Krkonošský horal s pásmem písní, tanců a vyprávění z krkonošských hor v 11.00 a 13.00 hodin. Chybět nebude ani divadlo Vysmáto, které zahraje pohádku pro děti v 15.00 hodin. Překvapením bude vystoupení divadelního spolku Kucmouch s hrou na motivy lidové pohádky, Kmotřička aneb drama racionálního stravování a neobvyklého partnerského trojúhelníku, v 12.00 a 14.00 hodin. Po celou dobu trvání akce bude v areálu na různých místech vyhrávat dudák, a tak budete mít možnost si i zazpívat.
I v letošním roce se bude konat soutěž „O nekrásnější posvícenský koláč“. Pokud návštěvník přinese 3 – 5 koláčů (dle velikosti) mezi 10.00 – 13.00 hodinou do chalupy z Bradlecké rychty, bude zařazen do soutěže. Odměnou pro vítěze, kterého vyhlásí ve 14.00 hodin porota, bude celá pečená kachna servírovaná přímo v rychtě z Bradlecké Lhoty.
Děti se určitě dobře pobaví u dětské střelnice nebo při pečení koláčů. Ochutnat budete moci také tradiční středočeské řepánky, které Vám nabídnou v chalupě z Jílového.
Na jarmarku nebude chybět samozřejmě jídlo, ať již staročeské placky, grilované speciality, jitrnice nebo sladký trdelník či frgále. Novinkou je rybářský stánek s ukázkou živých ryb a nabídkou rybích pochutin všeho druhu. Víno nabídnou Vinné sklepy Lechovice a Velkomoravské vinařství pana Kosíka z Mikulčic. Ve stáncích bude k dostání keramika, šperky, medovina, zdobené perníčky, drátované výrobky, formičky na cukroví nebo košíkářské výrobky.
Otevírací doba:
říjen: pá – ne 10.00 – 16.00 hodin
Vstupné na národopisný program: 90,- Kč dospělí / 60,- Kč děti od 6 let, studenti, senioři / 200,- Kč rodinné
www.skanzenkourim.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA