REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Na letní výlet za zážitkem na fotbalovou výstavu

Největší česká čistě dětská galerie Sladovna v Písku zve návštěvníky na zajímavou výstavu. Ta se jmenuje Góóól a vypráví příběhy legendárních fotbalistů naší historie. Nejde však o výstavu plnou textu a různých artefaktů. Výstava vezme návštěvníky do děje, zažijí příběhy Pepiho Bicana, Andreje Kvašnáka nebo Pavla Nedvěda. Na konci výstavy si zahrají vysněný fotbaloví zápas za účasti televizních kamer a před zaplněnou tribunou. Výstava vznikla na motivy úspěšné knihy Hrdinové, kterou vydalo nakladatelství Yinachi.

Vstoupíte a ocitnete se na místě, které dnešní moderní trávníky a stadióny příliš nepřipomíná. Všechno to totiž začalo za městem, mezi stromy a na hrbolaté zemi. S hadrovým míčem byla velká zábava. Každý měl vlastní pravidla. Anebo neměl vůbec žádná? Jak to vlastně bylo?

 „Jmenuji se John Madden,“ možná zaslechnete při rozkoukávání se v dávných dobách české fotbalové historie. Jste u vzniku něčeho výjimečného. Necháte se pohltit atmosférou, umotáte si svůj vlastní hadrák a vydáte se na cestu, která může skončit až před plnými tribunami, v záři reflektorů a zápisem do síně slávy.

REKLAMA

Videopozvánka na výstavu za učasti fotbalistů:

Góóól ve Sladovně vám nabízí nevšední zážitek. Vše si vyzkoušíte na vlastní kůži. Jednotlivá stanoviště, která lemují putování příběhem, prověří týmové i individuální herní dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Dokážete se svými spoluhráči udržet balanc? Máte tvrdou a přesnou střelu? Najde vaše přihrávka cíl? A co váš vzhled? Myslíte, že je důležité na hřišti vypadat dobře? Vyzkoušet si můžete i simulátor venkovního počasí, fotbal se totiž hraje za každého počasí.

REKLAMA

Více informací o výstavě a galerie Sladovna najdete na www.sladovna.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA