REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Na kole okolo Kolína

Královské město Kolín nabízí celou řadu cenných památek a zajímavostí, které stojí za to navštívit.

Za návštěvu pro dospělé i děti stojí zejména chrám sv. Bartoloměje, věž Práchovna nebo unikátní židovské památky, krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna. Čtyřicet pět metrů vysoká věž  nabídne vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz, je zde umístěno i malé informační centrum. Návštěvníkům se odhaluje dosud nepřístupný prostor, kde byla dříve uchovávána voda, který je využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. V nejvyšším podlaží je umístěno vyhlídkové panorama.

 Aplikace a hra v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín vás po těchto a dalších nejvýznamnějších památkách města provede.  Po splnění úkolu čeká návštěvníky drobná odměněna.

REKLAMA

Kolín je také důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4, v okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, kde najdete i novou naučnou stezku, labské břehy lákají k procházkám, otestování bosé stezky nebo k projížďkám na kolečkových bruslích. Oblíbená cyklotrasa vede kolem Kolínské řepařské drážky, která pořádá od jara vyhlídkové jízdy vlaky taženými parní nebo dieselovou lokomotivou.

Cyklomapy pro malé i velké obdržíte v infocentrech, popis cyklotras najdete i na kolinzije.cz v sekci Návštěvník / Výlety do okolí. 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA