REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohlídka, hřiště, discgolf a další. Načerpejte inspiraci, a hned jak to půjde, sem přijeďte!

Zámek Choltice mezi Přeloučí a Pardubicemi skýtá mnoho netušených možností pro strávení dne s celou rodinou. Můžete jít na prohlídku interiérů, projít se po parku, unavit děti na dětském hřišti, zahrát si discgolf a nebo si půjčit koloběžku a vydat se poznávat okolí.

Zejména pro menší návštěvníky doporučujeme navštívit zámecké muzeum vodníků. V něm se děti dozví, jaké druhy vodníků můžou v Česku potkat, který z nich je vzácný nebo proč je vodník vltavský příbuzný s tím labským… Hned u zámku je další lákadlo pro nejmenší – nové hřiště, kde se dá pěknou chvíli řádit. Nachystané jsou prolézačky, houpačky i lanovka.

REKLAMA

Zámecké obora nabízí nenáročnou procházku podél kaskády tří rybníků. Skrytá zákoutí obory se dají objevovat i celé odpoledne. Všechny cestičky zvládnete i s kočárkem. Za pěkného počasí doporučujeme vzít si deku a na zelených loukách si rozdělat piknik. Nemáte-li co k zakousnutí – nebo už svačina došla – posilněte se v zámecké restauraci. A pokud se vám oboru nechce objevovat po svých, nedaleko zámku na náměstí Sv. Trojice si můžete vypůjčit koloběžky. Na nich se vydejte klidně i na rozhlednu Barborka vzdálenou od Choltic pouhé 4 km.

V choltické oboře navíc můžete přijít na chuť novému sportu – discgolfu, který se tu těší velké oblibě. Spočívá v házení disků do závěsných košů, těch je celkem 9 a jsou rozmístěné po celé oboře. Stačí si na zámecké pokladně půjčit disky a hurá na to!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA