REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Muzeum historických hraček – Měnínská brána v Brně

Muzeum hraček - tip na výlet s dětmi
Muzeum hraček – tip na výlet s dětmi

Měnínská brána v Brně zve malé i velké návštěvníky do Muzea historických hraček.
Překvapí vás pestrost sbírky; počet a rozmanitost panenek, kočárků, pokojíčků, nádobíčka, her stolních i venkovních, hraček…
Historické hračky
Stálá výstava historických hraček ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové. Autorka výstavy dává ve své sbírce přednost českým hračkám, a tak zde najdeme hračky od známých firem Schovanek, Hamiro, …
Měnínská brána, někdejší součást městského opevnění má novou úlohu, otevírá své dveře pro malé i velké návštěvníky. Dospělé zve do světa milých vzpomínek na dětství a dětem vypráví o hračkách rodičů a prarodičů.
Muzeum města Brna, po úspěšné, společně připravené výstavě na hradě Špilberku (17. 5. 2007 – 27. 1. 2008) pod názvem Hračky nestárnou, poskytlo paní Miladě Kollárové prostor Měnínské brány pro expozici historických hraček. Nová expozice byla otevřena v říjnu roku 2010.

I hračky mají své osudy

Sběratelka hraček Milada Kollárová říká, že i hračky mají své osudy. Některé postupně představuje.
Příběh o pejskovi na kolečkách
Pejsek  na kolečkách
Před několika lety jel můj manžel jednoho dne v zimě do Žabovřesk. Chodil tam pravidelně hrát tenis. Byl večer a právě když vystupoval z auta, zahlédl před tenisovou halou na zemi, mezi zaparkovanými auty pohozenou hračku pejska, stojícího na kovových kolečkách. „Asi ji ztratilo nějaké dítě“ pomyslel si. „Určitě ji bude hledat a vrátí se pro ni“ říkal si manžel a nechal hračku hračkou. Když mu skončil tenis, vracel se zpět k autu. Nedalo mu to a rozhlížel se kde je zapomenutý pejsek, zda si ho již někdo neodnesl. Pejsek nikde. Ale po chvilce pátrání pejska objevil špinavého a zapasovaného pod jedním autem a bylo mu líto, že ho k sobě nevzal hned. Zželelo se mu ho, vzal ho do auta a přivezl domů. Doma se pejskovi dostalo náležité péče, vyčistili jsme ho a dali do pořádku. A možná odměnou za tu péči nás všechny milý pejsek překvapil. Vyšlo najevo, že není vůbec jen tak obyčejná hračka. Podle signatury, kterou měl na sobě, jsme zjistili, že pejska vyrobila cca před šedesáti lety, v roce 1946 (!!) firma Steiff. Ještě větší údiv nám stará vzácná hračka způsobila, když předvedla, že umí dokonce štěkat. Dnes je pejsek ozdobou mé sbírky hraček.
Více informací o příbězích jednotlivých hraček zde.
Otevírací doba
úterý – středa    zavřeno
čtvrtek – pondělí     10.00 – 18.00 hodin
Vstupné
plné vstupné      60 Kč
snížené vstupné     40 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 2 děti do 15-ti let)     140 Kč
děti ve školní výpravě     30 Kč
skupina 5ti a více dětí do 6-ti let     20 Kč
Prodej vstupenek končí 30 minut před uzavřením!
Měnínská brána
Měnínská 7, 602 00 Brno
tel.: 542 214 946
www.meninska-brana.cz
Kontakt na sběratelku
Milada Kollárová
tel.: 774 522 202
e-mail: [email protected]
REKLAMA

 Muzeum hraček - tip na výlet s dětmi

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA