Muzeum Boskovicka zaplní historické i moderní figurky IGRÁČKŮ

Výstava pro děti jako stvořená...

Výstava pro děti jako stvořená…


Návštěvnicky úspěšná výstava „Fenomén IGRÁČEK“, která cestuje po muzeích v celé České republice, se až do počátku příštího roku usadí v Boskovicích.
Netypickou expozici dnes už legendárních figurek budou moci všichni návštěvníci zhlédnout v Muzeu Boskovicka od 18. září 2014 do 6. ledna 2015. Vedle původních IGRÁČKŮ ze 70. a 80 let budou k vidění i nové figurky s moderními prvky a doplňky. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na netradiční vize designérů, zajímavosti z výroby figurky a připravena je i soutěž o hodnotné ceny. Výstavu připravila společnost EFKO, český výrobce her a hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně. Vernisáž proběhne v Muzeu Boskovicka ve čtvrtek 18. září od 16 hodin.
„Výstava IGRÁČKŮ sklízí po celé zemi úspěch. Zajímá nejen velké návštěvníky, kteří vzpomínají na dětství s legendárními figurkami, ale i  děti, které i v dnešní době dokáže IGRÁČEK oslovit,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Díky tomu může expozice pokračovat dál ve své pouti a zakotvit na hranicích Drahanské vrchoviny v Boskovicích,“ dodává Miroslav Kotík.
Kromě výstavy IGRÁČKŮ mohou návštěvníci nahlédnout i do stálých expozic muzea, které mapují okolní krajinu Boskovic, její pravěké osídlení a historický vývoj regionu od středověku až do roku 2010. Děti mohou navíc využít interaktivních doplňků, které jsou součástí stálých expozic. Jen pět minut chůze od muzea se nachází unikátní výstava historických zemědělských strojů, mezi nimiž nechybí ani tzv. lokomobila. Návštěva muzea se dá spojit i s podzimním výletem na historické památky v okolí. Mezi ně patří například zámek Boskovice, zámek Kunštát, zámek Letovice nebo zámek Lysice. Další pamětihodností, která je součástí architektonického dědictví Boskovicka, je hrad Boskovice ze 13. století.
hjh
bhjhgjh

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama