Mladoboleslavsko a okolí: Kam na výlet s dětmi?

Máte doma malého neposedu a přemýšlíte, kam na výlet kolem Prahy? Spousty atraktivních výletních míst najdete na Mladoboleslavsku – inspirujte se těmi, které jsou u dětí nejoblíbenější. Malé uličníky si získáte výletem do automobilky Škoda přímo v Mladé Boleslavi. Ta se svým návštěvníkům chlubí více než stodvacetiletou výrobní tradicí a s jejím příběhem tu seznámíte v unikátním Škoda Muzeu se sbírkou automobilů značek Laurin & Klement a ŠKODA. Pokud domů nespěcháte, vyhraďte si odpoledne na prohlídku Leteckého muzea Metoděje Vlacha a hlavu složte v některém z hotelů v Mladé Boleslavi.

Kousek to máte také do Milovic, známých především pro největší dětský zábavní park v Česku, pohádkové Mirakulum. Jedinečný zábavně-naučný park se rozkládá na ploše o 12 hektarech a inspiraci našel v těch nejtajnějších dětských přáních. Celému areálu dominuje kouzelný hrad nabízející osm věží plných průlezů, visutých mostů, skluzavek a překážek. Už před hradem si užijete plno zábavy v přírodním bludišti propletených chodbiček. 

Chcete-li si užít posledních teplejších dní naplno, zamiřte s dětmi na dovolenou do Kokořínska a užijte si jeden z posledních výletů roku mezi magickými roklemi, skalními reliéfy, studánkami a tajemnými jeskyňkami. Překrásnou oblast střeží romantický hrad Kokořín, kde dle pověsti sídlili loupeživí rytíři, a nedaleko odtud si prohlédnete i místní zvláštnost – Kokořínské pokličky.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama