REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Mezinárodní výstava uměleckých panenek Doll Prague 2013

Výstava Doll Prague 2013
II. ročník mezinárodní výstavy uměleckých panenek, loutek a medvídků Teddy se uskuteční 29. listopadu – 1. prosince 2013.
Tento projekt se zrodil z přání a myšlenek umělců různých zemí – uskutečnit setkání milovníků panenek v krásné mystické Praze, která je odedávna jedním z významných center kultury a vzdělání, křižovatkou národů a místem setkávání lidí různých zájmů.
Každá z panenek je jedinečným uměleckým dílem. Svou osobitostí si panenky každým dnem získávají tisíce příznivců, kteří se stávají jejich vášnivými sběrateli, a tak vznikají unikátní soukromé sběratelské kolekce, z nichž některé bude možno zhlédnout právě na pražské výstavě. Kromě samotné výstavy budete moci navštívit i nově otevřenou panenkovou galerii v ulici Dlouhá 26, jež je u nás první svého druhu. Zde si můžete prohlédnout stálou expozici od známých tvůrců jako je izraelská autorka Elena Kunin či velmi populární Laura Scttolini, která vyrábí panenky pro hvězdy jako je Demi Moore či Celine Dion.
Doll_Prague_2013_03Kromě výstavy bude pro návštěvníky připravena celá řada doprovodných akcí. Těm nejmenším budou věnovány speciální workshopy zaměřené na ruční výrobu panenek a medvídků, které doplní i prodejní výstava populárních a originálních medvídků Teddy Bears. V prostorách výstavy si návštěvníci budou moci zakoupit zajímavé šperky, kabelky a jiné autorské doplňky přímo od výtvarníků „Zájemcům již dnes nabízíme možnost přihlásit se k účasti na kurzech pod vedením známých umělců, jejichž prostřednictvím budou moci nahlédnout do tajů výroby těchto unikátních děl.“ doplňuje informace Bohdana Klátilová.
Kdy: 29. listopadu – 1. prosince 2013
Kde: Michnův palác – Tyršův dům, Újezd 450, Praha 1
Děti do 10 let zdarma.
Koupit vstupenky
Užijte si Vánoce s Ticketonem!
Doll_Prague_2013_04
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA